/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLE BIUROWE

Grupy Nowy Styl przejęła szwajcarski SITAG

Autor: oprac. dja
Źródło: Nowy Styl
Data: 2015-08-31


Grupa Nowy Styl podpisała umowy o przejęciu szwajcarskiej firmy - producenta krzeseł i mebli biurowych SITAG AG - posiadającej własną sieć sprzedaży i fabrykę w Szwajcarii. To już trzecia akwizycja na przestrzeni ostatnich czterech lat, olbrzymi sukces firmy, podkreślający bardzo mocną pozycję na mapie Europy i stabilną kondycję finansową. Dzięki kolejnemu przejęciu Nowy Styl poszerza sieć dystrybucji na prężnie rozwijającym się rynku szwajcarskim, a także uzupełnia portfolio Grupy o kolejne produkty.

Grupy Nowy Styl przejęła szwajcarski SITAGGrupy Nowy Styl przejęła szwajcarski SITAGFot. Sitag

SITAG to firma z 50-letnią historią, w swoim portfolio produktowym posiada ergonomiczne krzesła i fotele biurowe, systemy mebli biurowych, sofy oraz rozwiązania szyte na miarę. Produkty są tworzone w odpowiedzi na potrzeby klientów i zgodnie z najnowszymi trendamii rynkowymi, tworząc inteligentne i zrównoważone rozwiązania. Międzynarodowe nagrody, takie jak Red Dot Design Award, podkreślają siłę ich nowatorskiego, doskonalonego od lat wzornictwa. Dzięki transakcji portfolio produktowe Grupy Nowy Styl wzbogaci się o m.in. takie ikony designu, jak krzesła Wave i Ego oraz meble gabinetowe Prime czy fotel Siti.

 

Na polskim rynku markę SITAG w dalszym ciągu reprezentować będzie SITAG Formy Siedzenia Sp. z o.o. posiadająca odpowiednia umowę licencyjną. Spółka ta nie jest objęta transakcją kupna udziałów SITAG AG przez Grupę Nowy Styl i pozostaje niezależnym podmiotem.

 

Jak informuje Grupa Nowy Styl, przejęcie SITAG w wymiarze strategicznym jest kolejną inwestycją w rynki Europy Zachodniej, mającą na celu umocnienie pozycji w tym regionie i na arenie międzynarodowej. Według szacunków firma SITAG osiągnie w tym roku przychody na poziomie 32 mln franków.

 

W raporcie 100 największych firm w branży mebli i krzeseł biurowych opublikowanym w styczniu 2015r. przez europejski związek stowarzyszeń sektora mebli biurowych FEMB, Grupa Nowy Styl zajęła 3. miejsce. Obroty Grupy to blisko 300 mln euro rocznie. Firma posiada własną, międzynarodową sieć dystrybucyjną obejmującą 19 lokalnych struktur sprzedaży na całym świecie (na wszystkich najważniejszych rynkach europejskich, a także w Stanach Zjednoczonych i na Bliskim Wschodzie) oraz 15 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce, Rosji, Niemczech oraz na Ukrainie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz