DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Zakłady papiernicze czekają na inwestora

Puls Biznesu

Autor: Kajetan Sroka
Źródło: Puls Biznesu
Data: 2002-04-04


Do 6 kwietnia zainteresowani inwestorzy mogą składać oferty na zakup Mikołowskich Zakładów Papierniczych. Jest to już druga próba prywatyzacji przedsiębiorstwa.

Wojewoda śląski zaprosił inwestorów zainteresowanych zakupem Mikołowskich Zakładów Papierniczych do składania ofert. Termin dla zainteresowanych tym przedsiębiorstwem upływa 6 kwietnia.

- Jest to już druga próba prywatyzacji MZP. Poprzednie zaproszenie, ogłoszone w 2001 r., nie doprowadziło do znalezienia inwestora, ponieważ złożone oferty nie spełniały naszych oczekiwań - wyjaśnia Jerzy Pochylczuk, po. dyrektora wydziału nadzoru założycielskiego i przekształceń własnościowych w śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Zaproszenie dotyczy zakupu przedsiębiorstwa w całości. Oferenci mają przedstawić propozycje planu inwestycyjnego zakładów, strategii działania oraz spraw socjalnych i wynagrodzeń pracowników.

- Naszym zdaniem, najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie inwestora branżowego, preferowane są firmy polskie - dodaje Jerzy Pochylczuk.

Zdaniem Jerzego Pochylczuka, firma wymaga dokapitalizowania i inwestycji w rozwój oraz nowe technologie. Nie została oszacowana wartość tych inwestycji.

- Przyszły właściciel powinien w pierwszej kolejności przeprowadzić inwestycje związane z ochroną środowiska oraz uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej. Zakres dalszych inwestycji leżeć będzie w gestii inwestora - mówi Alojzy Gamrot, dyrektor MZP.

Przedstawiciele Lechosława Jarzębskiego, wojewody śląskiego, odpowiedzialnego za prywatyzację przedsiębiorstwa, nie chcieli się wypowiadać na temat przyszłości firmy, w przypadku, gdy drugi przetarg nie zostanie rozstrzygnięty.

MZP powstały w 1992 r. w wyniku podziału śląskich Zakładów Papierniczych w Tychach. Firma zajmuje się produkcją papieru i wyrobów papierniczych, działalnością handlową oraz eksportem i importem towarów. Zatrudnia 139 osób.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz