/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
EDUKACJA

Sukces programu staży dla studentów WTD SGGW

Studia.net

Autor: oprac. red
Źródło: Studia.net
Data: 2015-08-27


Wydział technologii Drewna SGGW w Warszawie z sukcesem zakończył rekrutację na nowy rok akademicki. Wszystkie zaoferowane studentom stacjonarnym miejsca zostały wykorzystane. We wrześniu prowadzony będzie jeszcze nabór na studia zaoczne.

Sukces programu staży dla studentów WTD SGGWSukces programu staży dla studentów WTD SGGWFot. Studia.net

Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie jest najstarszym europejskim wydziałem akademickim zajmującym się całościowo problematyką drzewnictwa, utworzonym blisko 70 lat temu. W 1946 roku powstał Oddział Technologii Drewna, wydzielony z jednostek Wydziału Leśnego, a od 1951 roku funkcjonuje jako niezależna jednostka naukowo–dydaktyczna.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, budowaniu ścisłych kontaktów z przemysłem oraz tworzeniu profesjonalnego zaplecza naukowo–dydaktycznego, warszawski Wydział Technologii Drewna oferuje studia łączące tradycję i nowoczesność. Studenci wybierający ten kierunek mogą zdobyć umiejętności konserwatora zabytków drewnianych, projektanta mebli oraz procesów technologicznych lub menadżera własnej firmy drzewnej.

 

Cele działania Wydziału Technologii Drewna SGGW na najbliższe lata to: zwiększenie innowacyjnego charakteru prowadzonych badań naukowych, podnoszenie jakości kształcenia studentów, poszerzanie oferty dydaktycznej  i zacieśnienie relacji z przemysłem. Zakłada się, że współpraca ta przyczyni się do zwiększenia aktywności studentów do zdobywania wiedzy, umiejętności i kompetencji, m.in. przez udział w szeroko zakrojonych programach stypendialnych dla najzdolniejszych oraz możliwość uczestniczenia w płatnych stażach w wiodących przedsiębiorstwach drzewnych i meblarskich w Polsce.

 

Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie od trzech lat z powodzeniem prowadzi Program Płatnych Staży dla swoich studentów, dzięki któremu mogą zacząć swoją zawodową przygodę już na studiach. Dzięki temu łatwiej jest im znaleźć pracę po ukończeniu studiów.

 

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu jaki na temat Programu Płatnych Staży realizowanych w przez WTD SGGW przeprowadził portal Studia.net

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA