/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

Prezydent zapowiedział drugie referendum, a w nim pytanie o Lasy Państwowe

Autor: oprac. dja
Źródło: KPRP
Data: 2015-08-21


Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, Prezydent Andrzej Duda w telewizyjnym orędziu poinformował, że podjął działania z uruchomieniem procedury ogłoszenia ogólnokrajowego referendum podczas którego zadane zostaną pytania dotyczące Lasów Państwowoych

Prezydent zapowiedział drugie referendum, a w nim pytanie o Lasy PaństwowePrezydent zapowiedział drugie referendum, a w nim pytanie o Lasy PaństwoweFot. KPRP

W telewizyjnym orędziu wygłoszonym 20. sierpnia, prezydent oświadczył, że zwraca się do Senatu z wnioskiem, by 25. października wraz z wyborami do parlamentu przeprowadzić referendum i zapytać społeczeństwo o kwestie: zniesienia obowiązku szkolnego sześciolatków, obniżenia wieku emerytalnego i ochrony Lasów Państwowych. 

 

-Lasy Państwowe są jednym z ostatnich niesprywatyzowanych zasobów narodowych. Obowiązujący model zarządzania nimi służy zrównoważonemu rozwojowi, użytkowaniu zasobów środowiska i gwarantuje racjonalną gospodarkę leśną. W odczuciu społecznym dobro to powinno podlegać szczególnej ochronie państwa i pozostać jego własnością dla dobra obywateli - powiedział Andrzej Duda.

 

Do zarządzenia przez prezydenta referendum ogólnokrajowego potrzebna jest zgoda Senatu. Prezydent przekazuje Senatowi projekt postanowienia o zarządzeniu referendum, w którym znajduje się treść pytań lub wariantów rozwiązania w danej sprawie oraz termin przeprowadzenia referendum. Następnie Senat ma 14 dni na podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zarządzenie referendum. Senat po zapoznaniu się z opiniami senackich komisji ws. projektu postanowienia o zarządzeniu referendum, wyraża zgodę na jego zarządzenie bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz