/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
OPAKOWANIA

Ecolette zainwestuje 15 mln w produkcję palet z odpadów kartonowych

Autor:
Źródło: UMIG Łapy
Data: 2015-08-21


Budowa nowoczesnego, produkującego ekologiczne palety zakładu ruszy w przyszłym roku. Firma Ecolette sp. z o.o. z Białegostoku, która kupiła działkę w łapskiej podstrefie, planuje zatrudnić kilkadziesiąt osób.

Wizualizacja zakładuw ŁapachWizualizacja zakładuw ŁapachFot. Ecolette

Inwestor planuje uruchomić budowę swojej hali w pierwszym kwartale 2016r. Projektowana powierzchnia produkcyjna to ponad 3000m2, natomiast biura to prawie 800m2. Pierwsza z planowanych dwóch, najnowocześniejszych linii produkcyjnych będzie wytwarzać 1,5 mln palet rocznie skierowanych zarówno na rynek krajowy, jak i rynki zagraniczne. Druga linia planowana jest na późniejszy okres.

 

Zatrudnienie przy produkcji ekopalet przy pracującej tylko jednej linii znajdzie docelowo 30 pracowników z Łap i okolic. Wielkość inwestycji na tym etapie szacowana jest na ok. 15 milionów złotych. 

 

W swoich planach firma ma wiele innowacyjnych projektów, które wdrażane będą stopniowo. Jako pierwsze pojawią się ekologiczne palety, czyli tzw. "Ekolety" – połączenie ekologii, funkcjonalności i praktyczności.

 

-Ekolety to opatentowany projekt palet ekologicznych, w których trudno znaleźć jakieś wady - mówi Marcin Antonowicz, Prezes Zarządu Ecolette. -Pomysł pojawił się kilka lat temu. Zastanawialiśmy się, jakby usprawnić palety tradycyjne, drewniane, bądź je w ogóle zastąpić czymś trwalszym, bezpieczniejszym i jednocześnie tańszym. W obecnych czasach produkcja, czy transport nie istnieje bez palet, jednak palety drewniane są dość ciężkie, szybko się zużywają, można się nimi łatwo skaleczyć, a lasy wycinane na produkcję takich krótkotrwałych i niepraktycznych wyrobów to duże marnotrawstwo. Dlatego wspólnie z litewskim Instytutem Naukowych GTV opracowaliśmy alternatywny produkt, który ma szansę w przyszłości wyeliminować palety drewniane.

 

-Nasze "Ekolety" (tak je roboczo nazywamy) biją na głowę palety drewniane, choćby tym że są lżejsze, bezpieczne dla skóry, tańsze, bardziej wytrzymałe i wytwarzane z tego, czego nie chce już cywilizacja, czyli z odpadów kartonowych. Nasze linie produkcyjne to specjalnie zaprojektowana i opatentowana technologia. Jesteśmy w tej kwestii pionierami w Polsce. Naszym atutem jest nowoczesność, świeżość oraz najniższa cena na rynku, a naszą misją jest sprawić, aby Ecolette stała się w ciągu najbliższych lat marką rozpoznawaną na świecie. Chcemy to uczynić poprzez stopniowe wdrażanie naszych przyszłych projektów – dodaje Marcin Antonowicz.

 

Ecolette planuje uruchomienie produkcji na początek drugiego kwartału 2017r. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem do uruchomienia budowy ekologicznego zakładu oraz działania marketingowo-handlowe. 

 

Spółka Ecolette została założona w marcu 2015r., a jej kapitał to 10 tys. zł. Wśród udziałowców najduje się litewska spółka UAB Laktopolis - podmiot zależny od Laktopol sp. z o.o. - polskiej firmy działającej w branży mleczarskiej


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA