/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PROTEST FIRM LEŚNYCH

Tartaki poprą protesty ZULi

Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych

Autor: oprac. Dominik Jabłoński
Źródło: Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych
Data: 2015-08-07


Protest przeciw polityce Lasów Państwowych prowadzonej wobec dostawców usług leśnych przybiera na sile. Będą kolejne manifestacje, a protestujących przedsiębiorców i pracowników reprezentujących zakłady usług leśnych wesprą przedstawiciele przemysłu drzewnego.

Kontrahenci Lasów Państwowych nie zgadzają się na marginalizację ich postulatówKontrahenci Lasów Państwowych nie zgadzają się na marginalizację ich postulatówFot. D. Jabłoński

Po manifestacji przed rdLP w Szczecinku, zakłady usług leśnych zapowiadają protesty w innych miastach. Zaplanowano już protest w Szczecinie, a do Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych docierają informacje o planach organizacji następnych wystąpień pracowników leśnych w kolejnych regionach kraju.

 

25. sierpnia w Poznaniu, odbędzie się spotkanie zarządu głównego, szefów regionalnych oddziałów i kół oraz przewodniczących Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Koleżeńskiego. W spotkaniu będą uczestniczyć również przedstawiciele przemysłu drzewnego. Głównym tematem spotkania będzie organizacja wspólnego protestu w Warszawie, który wstępnie zaplanowano na 2. października.

 

Choć szczegółowe cele działań tych dwóch grup dotyczą różnych zagadnień, to przedsiębiorców reprezentujących sektor usług leśnych i przemysł drzewny łączy sprzeciw wobec postępowania Lasów Państwowych, które wykorzystując monopolistyczną przewagę w obu sektorach samodzielnie ustalają warunki gry rynkowej, w znikomym stopniu uwzględniając postulaty swoich kontrahentów. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz