/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
LEŚNICTWO

Międzynarodowe poznawanie lasów

Lasy Państwowe

Autor: Adam Całka
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2015-08-04


Studenci leśnictwa z zagranicznych uczelni poznawali tajniki gospodarki leśnej prowadzonej przez Lasy Państwowe. W ramach International Forestry Workcamp Poland 2015 poznańska dyrekcja LP gościła grupę studentów z ośmiu krajów.

Studenci leśnictwa z osmiu krajów uczestniczyli w International Forestry Workcamp Poland 2015 Studenci leśnictwa z osmiu krajów uczestniczyli w International Forestry Workcamp Poland 2015 Fot. Nadleśnictwo Antonin

Każdego dnia uczestnicy poznawali poszczególne działy gospodarki leśnej. Program obejmował hodowlę lasu, nasiennictwo, szkółkarstwo, ochronę przeciw pożarową, ochronę lasu, pozyskanie i sprzedaż drewna oraz gospodarkę łowiecką. Zajęcia prowadzili leśnicy z nadleśnictw Antonin, Pniewy, leśnicy z tych dwóch nadleśnictw przygotowali program pobytu, i Oborniki. W trakcie spotkań omawiano również zagadnienia związane z Leśnymi Kompleksami Promocyjnymi, Międzynarodową Siecią Lasów Modelowych i utworzonym w RDLP w Poznaniu Lasem Modelowym. 

Uczestnicy wymieniali się spostrzeżeniami na temat polskiego modelu leśnictwa, ale również mieli okazję zaprezentować leśnictwo w swoich krajach. 

Większość zajęć odbyła się na terenie Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Rychtalskie.

 

W trakcie pobytu uczestnicy zwiedzili także arboretum leśne im. prof. Stefana Białoboka w Nadleśnictwie Syców oraz Ośrodek Edukacji Leśnej „Centrum Zarządzania Łęgami" w Czeszewie, jeden z dwóch ośrodków edukacji leśnej cieszących się największą popularnością zarówno w edukacji młodzieży jak i podczas międzynarodowych konferencji. Ponadto na terenie Nadleśnictwa Jarocin uczestnicy mieli okazję odwiedzić wyłuszczarnie nasion.

 

Z ogromnym entuzjazmem młodzież uczestniczyła również w letnim liczeniu jeleni. Dodatkową atrakcją była możliwość uczestnictwa w obrączkowaniu bocianów białych.

 

Warsztaty są organizowane przez Europejską Unię Leśników, Lasy Państwowe oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA