/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Plan połączenia spółek Pfleiderera zatwierdzony przez akcjonariuszy

Pfleiderer Grajewo

Autor: oprac. red
Źródło: Pfleiderer Grajewo
Data: 2015-07-27


Akcjonariusze spółki Pfleiderer Grajewo S.A. podczas dzisiejszego nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy zatwierdzili podwyższenie kapitału zakładowego spółki, którego celem jest sfinansowanie pełnej integracji spółek Pfleiderer Grajewo S.A. oraz Pfleiderer GmbH.

Kurs akcji Pfleiderer Grajewo po informacji o planach przejęcia niemieckiej spółki spadł o blisko 1/3Kurs akcji Pfleiderer Grajewo po informacji o planach przejęcia niemieckiej spółki spadł o blisko 1/3Fot. GPW

-Uzyskaliśmy wsparcie akcjonariuszy dla projektu pełnej integracji spółek Pfleiderer Grajewo S.A. oraz Pfleiderer GmbH. To kluczowy etap w naszym rozwoju, następujący po udanym repozycjonowaniu Grupy. Stanowi on podstawę do dalszego rozwoju Grupy i przekształcenia jej w wiodącego, w pełni zintegrowanego producenta materiałów drewnopochodnych, koncentrującego się na markowych produktach o wyższej wartości dodanej i działającego w jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów Europy - powiedział Michael Wolff, prezes Grupy Pfleiderer. -Wierzymy, że „Jeden Pfleiderer” będzie czerpać korzyści z uproszczonej struktury korporacyjnej, szybszych procesów podejmowania decyzji, znaczących synergii, szerszego i lepszego dostępu do finansowania, a także lepszej pozycji na rynku kapitałowym i wzmocnionej pozycji, jako spółki publicznej.

Obie firmy współpracują ze sobą w ramach Grupy Pfleiderer już od ponad dwóch dekad i od początku tego roku są zarządzane przez w dużym stopniu ujednolicone zarządy i rady nadzorcze. Grupa Pfleiderer jest przekonana, że pełna integracja pozwoli przekształcić „Jednego Pfleiderera” w sprawną organizację, co wpłynie korzystnie na jej długofalową pozycję konkurencyjną.

„Jeden Pfleiderer” docelowo planuje uzyskać synergie na łącznym poziomie do 30 mln euro rocznie począwszy od końca 2018 roku dzięki uproszczeniu procesów, ujednoliceniu sprzedaży, scentralizowaniu zakupów, poprawie wykorzystania mocy produkcyjnych, ujednoliceniu produktów, spójnej polityce marki oraz innym podobnym działaniom. Łącząc możliwości Grupy w różnych obszarach Europy, firma może zmniejszyć koszty w całym łańcuchu dostaw, co zwiększyłoby poziom marż i w rezultacie, pozycję finansową Grupy.

Pfleiderer Grajewo S.A. planuje emisję do 40 milionów nowych akcji oraz ich wprowadzenie na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Po przeprowadzeniu transakcji Grupa planuje nie tylko nabycie spółki Pfleiderer GmbH, ale także zmniejszenie swojego zadłużenia na koniec roku do poziomu od 1,5x do 2,0x wartości wskaźnika zadłużenia finansowego netto do skorygowanej wartości EBITDA.

Obecni akcjonariusze Pfleiderer Grajewo S.A, którzy zdecydują się nabyć akcje, będą mogli skorzystać z przywileju pierwszeństwa przydziału akcji, dzięki czemu ich udział nie ulegnie rozwodnieniu na skutek planowanego podwyższenia kapitału. Główny akcjonariiusz spólki - Atlantik SA z siedzibą w Luksemburgu - poinformował, że nie planuje brać udziału w podwyższeniu kapitału zakładowego i może sprzedać część posiadanych akcji. W konsekwencji spodziewane jest zwiększenie liczby akcji będących w wolnym obrocie, co poprawi płynność akcji spółki oraz jej pozycję na rynku kapitałowym.

Zarząd spółki zamierza zaproponować wdrożenie polityki dywidendowej z planowanym poziomem wypłaty dywidendy w wysokości 25-50% skonsolidowanego zysku netto Grupy od roku obrotowego 2016 i na lata następne.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz