/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
OKNA I DRZWI

Pozbud planuje reorganizację struktury organizacyjnej

Pozbud

Autor: oprac. pks
Źródło: Pozbud
Data: 2015-07-16


Zarząd spółki Pozbud T&R SA poinformował o przyjęciu nowej strategi związanej z reorganizacją grupy kapitałowej. Działania mają uporządkować strukturę z uwzględnieniem spójnego podziału funkcji biznesowych.

Producent okien i drzwi planuje reorganizację struktury organizacyjnejProducent okien i drzwi planuje reorganizację struktury organizacyjnejFot. Pozbud

Kluczowe działania przewidziane do realizacji w latach 2015-2017, po uzyskaniu akceptacji rady nadzorczej, polegać mają na:

  • w pierwszej kolejności wydzieleniu dywizji okienno-drzwiowej. Proces ten zostanie przeprowadzony w drodze wniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, obejmującej działalność produkcyjną, skupioną wokół zakładu produkcyjnego w Słonawach do nowo zawiązanej celowej spółki kapitałowej w 100% zależnej od Pozbud T&R SA.
  • w dalszej kolejności, specjalizacja spółek Grupy Kapitałowej Pozbud oraz wniesienie dywizji budowlanej do nowej spółki celowej w ramach analogicznego procesu jak w przytoczonym powyżej przypadku 
  • strukturyzacja  wydzielonej dywizji budowlanej zakładająca poszukiwanie partnera w celu potencjalnego przejęcia, ukierunkowanego na trwałe i dynamiczne powiększenie potencjału wykonawczego w ramach działalności budowlanej. 

 

Zarząd spółki poinformował o niezwłocznie wystąpi do Rady Nadzorczej z wnioskiem  o zaopiniowanie strategii reorganizacji Grupy Kapitałowej, a po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Nadzorczej w przedmiotowej sprawie,  niezwłocznie podejmie czynności formalne  dotyczące realizacji przyjętych założeń.   O decyzji Rady Nadzorczej Zarząd Emitenta poinformuje odrębnym raportem bieżącym.

Aktualizacja 17.07.2015

Rada nadzorcza Pozbud T&R jednomyślnie pozytywnie zaopiniowała nową strategię firmy. Zarząd spółki został upoważniony i zobowiązany do podjęcia wszelkich działań i czynności faktycznych i prawnych koniecznych do konsekwentnego wdrażania przyjętej strategii reorganizacji Grupy Kapitałowej. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz