/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Regały wysięgnikowe do mat. budowlanych i elementów drewnianych

Fimal: przejrzysta prezentacja towarów i ich bezpieczne składowanie

Ohra

Autor: Ohra
Źródło: Ohra
Data: 2015-07-16


Przedsiębiorstwo Fimal z siedzibą w Słupsku jest jedną z wiodących firm prowadzących markety materiałów budowlanych i produktów z drewna w północnej Polsce. Zarówno w markecie budowlanym jak i materiałów drewnianych firma wykorzystuje systemy regałowe marki OHRA. Regały te oferują nie tylko wysokie wykorzystanie powierzchni magazynowej, ale umożliwiają również klientom znaczną przejrzystość wszystkich produktów.

Regały wysięgnikowe do materiałów budowlanych i elementów drewnianychRegały wysięgnikowe do materiałów budowlanych i elementów drewnianychFot. OHRA

Fimal prowadzi dwa składy w Słupsku: market budowlany oferuje oprócz materiałów budowlanych również narzędzia i maszyny, materiały do dekoracji wnętrz oraz własny asortyment produktów do ogrodów. W wielkopowierzchniowym markecie z towarami drewnianymi klient znajdzie płyty wiórowe, sklejki oraz listwy dekoracyjne, przez akcesoria meblowe do środków ochrony drewna oraz lakierów – wszystko do konstrukcji z drewna. Wszystkie towary są składowane w samych punktach sprzedaży – dlatego systemy regałowe muszą oferować możliwie największą powierzchnię magazynową w istniejących pomieszczeniach. Jednocześnie klienci muszą dobrze widzieć produkty, aby dokonać ich wyboru. 

Fimal postawił w tym celu na regały systemowe marki OHRA: przedsiębiorstwo produkujące je ma siedzibę w niemieckim Kempen i jest europejskim liderem w produkcji regałów wysięgnikowych, specjalizując się w systemach regałowych na potrzeby handlu materiałami budowlanymi i drewnianymi. Ważny powodem zastosowania regałów OHRA było dla Fimal bezpieczeństwo konstrukcji: wszystkie elementy nośne regałów wysięgnikowych i paletowych są wykonane z pełnościennej, walcowanej na gorąco stali. Dzięki temu profile elastycznie uginają się w razie uderzenia, zachowując trwale swoje właściwości statyczne. Stabilna konstrukcja pozwala na większe wysokości magazynowania oraz wyższe obciążenia i tym samym wzrost powierzchni magazynowej. Do zastosowania na zewnątrz, podobnie jak w firmie Fimal, można zamontować dach na stabilnych podporach.

Poza tym regały wysięgnikowe OHRA zapewniają dużą elastyczność, ponieważ ramiona wysięgnikowe są zawieszane na wspornikach z rastrem 100 milimetrowym. Nie są one skręcane ani przyspawane. Dzięki temu ramiona mogą być przestawiane bez narzędzi – w ten sposób regały są dostosowywane zależnie od potrzeb. Firma Fimal zainstalowała na przykład regał wysięgnikowy bezpośrednio przy głównym wejściu do swojego marketu z materiałami drewnianymi, na którym wystawiane są zależnie od aktualnej oferty sztandarowe towary. Dzięki uniwersalnym ramionom regał może być szybko dostosowywany do wymiarów towarów w aktualnej ofercie.

Z podziałem na kilka projektów wyposażenie marketów Fimal w regały OHRA rozpoczęło się już w roku 2013 i zostało z czasem poszerzone. Każdy pojedynczy projekt – od rozpoczęcia produkcji w zakładzie OHRA do pierwszego dnia użytkowania przez Fimal – trwał tylko siedem (magazyn wewnętrzny) lub osiem (składowanie na zewnątrz) tygodni. Obecnie zainstalowanych jest prawie 500 miejsc na palety oraz regały wysięgnikowe o całkowitej długości 400 metrów. 

O firmie Fimal 

Korzenie firmy Fimal sięgają roku 1981, gdy Stefan Malkiewicz założył przedsiębiorstwo produkcji gwoździ. Z niego powstała w roku 2001 firma Fimal, prowadząca na początku działalności market budowlany. W roku 2013 Fimal otworzyła sklep specjalizujący się w sprzedaży produktów drewnianych o powierzchni 6.000 m². Obecnie Fimal należy do grupy PSB, jednej z największej sieci hurtowni budowlanych w Polsce, która skupia ponad 330 przedsiębiorstw.

O firmie OHRA:

Przedsiębiorstwo OHRA Regalanlagen GmbH mieszczące się w Kerpen koło Kolonii oferuje systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drewnianej. OHRA, lider na rynku europejskim i specjalista w dziedzinie regałów wspornikowych wykorzystuje do produkcji systemów regałowych wyłącznie wysokiej jakości pełnościankowe, walcowane na gorąco, standardowe konstrukcje stalowe. Dzisiaj OHRA w stałym partnerstwie dostawców kompletnych magazynów oraz producentów techniki transportu bliskiego oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe w obszarze regałów wspornikowych i paletowych, również jako generalny wykonawca. Powyższe portfolio uzupełniają zautomatyzowane rozwiązania z urządzeniami obsługi regałów, stacjami kompletowania zleceń i swobodnie konfigurowalnym oprogramowaniem magazynowym oraz komputerem dla przepływu towarów. OHRA reprezentowana jest przez własne biura dystrybucji w 13 krajach Europy.

Pozostałe informacje:

OHRA Regalanlagen GmbH

www.ohra.pl
http://regalywspornikowe.pl/

Polska północna: +48 663905555
Polska południowa: +48 605970505

Email: info@regalywspornikowe.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz