/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Fabryka Konstrukcji Drewnianych planuje przejąć Drewit

Fabryka Konstrukcji Drewnianych

Autor: oprac. pks
Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych
Data: 2015-07-15


Fabryka Konstrukcji Drewnianych SA poinformowała o zawarciu listu intencyjnego dotyczącego zakupu udziałów w Drewit Sp. z o.o. z siedzibą w Witnicy.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych planuje przejąć DrewitFabryka Konstrukcji Drewnianych planuje przejąć DrewitFot. Drewit

List intencyjny ma moc wiążącą do dnia 31 grudnia 2015 roku. Dokument stanowi deklarację zakupu 99,99% udziałów w kapitale podstawowym producenta programu ogrodowego. Przejęcie udziałów ma być elementem długofalowej strategii rozwoju Fabryki Konstrukcji Drewnianych S.A. Zarząd Fabryka Konstrukcji Drewnianych SA nie ujawnił wartości transakcji jednak poinformował, że wpłynie ona znacząco na wynik finansowy osiągany przez spółkę. Według przedstawionych informacji nie podjęto jeszcze decyzji o formie finansowania akwizycji.

 

Spółka Drewit została założona w 1991r. na bazie tartaku należącego do Gorzowskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego. Firma zajmujemy się produkcją elementów architektury ogrodowej: takich jak płoty, pawilony, pergole oraz galanterii drzewnej do ogrodu. Podstawowym surowcem w produkcji jest drewno sosnowe. 

 

Spółka posiada duży park maszynowy pozwalający na malowanie, barwienie, impregnację ciśnieniową wyrobów czy też klejenie łuków będących ich elementami. W opinii zarządu FKD moce produkcyjne zakładu mogłyby być wykorzystywane również do obecnie prowadzonej przez giełdową spółkę  działalności. Jednocześnie Fabryka Konstrukcji Drewnianych dostrzega również wiele synergii kosztowych oraz operacyjnych, które wystąpiłyby po przejęciu udziałów w spółce z Witnicy. Akwizycja rozszerzyłaby również znacząco portfel oferowanych przez firmę produktów oraz usług. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz