/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRODUKCJA MEBLI

Żuławska Fabryka Mebli rozpoczyna kolejną inwestycję

Autor: oprac. dja
Źródło: Ministerstwo Gospodarki
Data: 2015-07-06


Żuławska Fabryka Mebli otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko–Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma wybuduje halę produkcyjną i zainwestuje w magazyn.

Hala produkcyjna Żuławskiej Fabryki MebliHala produkcyjna Żuławskiej Fabryki MebliFot. Żuławska Fabryka Mebli

Żuławska Fabryka Mebli to spółka grupy w skład której wchodzą Fabryki Mebli Stolpłyt oraz Wójcik Fabryki Mebli. 

Projekt inwestycji dotyczy istniejącej już fabryki ŻFM w Elblągu. W szczególności polegac będzie na rozbudowie zakładu produkcji frontów MDF w celu zdywersyfikowania produkcji. Wybudowana zostanie i wyposażona w niezbędne linie technologiczne, maszyny i urządzenia nowa hala produkcyjna oraz zaadaptowana do celów produkcyjnych część hali wykorzystywanej obecnie jako magazyn frontów MDF. Planowana jest również budowa nowoczesnego magazynu wysokiego składowania, który zabezpieczy potrzeby magazynowe zakładu, a także umożliwi świadczenie usług logistyczno-magazynowych lokalnym zakładom meblarskim.

Łączna wartość projektu szacowana jest na blisko 75 mln zł. Termin zakończenia inwestycji, w wyniku której powstanie co najmniej 170 nowych miejsc pracy, przewidywany jest na 31. grudnia 2019r. 

Żuławska Fabryka Mebli powstała pod koniec 2014 roku. W maju b.r. oficjalnie otwarta została wybudowana przez firmę nowa fabryka produkuje głównie meble kuchenne i fronty mdf. Jej uruchomienie umozliwia zwiększenie mocy produkcyjnych innych spółek grupy. Żuławska Fabryka Mebli wytwarza mniejsze serie produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz