/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRODUKCJA MEBLI

Nowa inwestycja fabryki mebli Szynaka

Autor: oprac. dja
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Data: 2015-07-02


Spółka Grupy Szynaka zainwestuje w zakład zlokalizowany na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Koszt inwestycji w Nowym Mieście Lubawskim szacowany jest na ponad 9 mln zł.

Zakłady Grupy Szynaka w Nowym Mieście LubawskimZakłady Grupy Szynaka w Nowym Mieście LubawskimFot. Google Maps

Zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej otrzymała spółka MM Szynaka-Interline sp. z o.o. W należącym do spółki zakładzie w Nowym Mieście Lubawskim zmodernizowany zostanie proces produkcyjny oraz przebudowana infrastruktura, która musi być dostosowana do rozszerzonej działalności firmy (usługi tartaczne, usługi magazynowania, transportu i przeładunku towarów). 

 

Przewidywane nakłady wyniosą 9,25 mln zł. W ramach inwestycji planowana jest modernizacja magazynów i układu komunikacyjnego, wybudowane zostaną nowe wiaty i place manewrowe.  Projekt inwestycyjny obejmuje również zakup nowoczesnych i kompatybilnych ze sobą obrabiarek CNC. Spółka planuje, że po zakończeniu działań w zakładzie powstanie 105 nowych miejsc pracy.

 

Inwestycja ma zostać zakończona pod koniec 2018 roku.

 

Szynaka Meble to czołowy przedstawiciel bardzo silnej na Warmii i Mazurach branży meblarskiej – spółka zatrudnia w regionie prawie 1,3 tys. osób. Grupa skupia zakłady z branży przetwórstwa drewna, także te produkujące meble, trafiające głównie na eksport. Osiągnięte w zeszłym roku przychody z eksportu rzędu 414 mln zł dają spółce 31. miejsce wśród największych polskich eksporterów (wg rankingu tygodnika Wprost) oraz 3 miejsce w regionie. Meble z Warmii i Mazur trafiają m.in. do Niemiec, Francji, USA, Chin, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz