/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
DOMY Z DREWNA

Sąd ogłosił upadłość Kopahaus

Kopahaus

Autor: oprac. dja
Źródło: Kopahaus
Data: 2015-06-25


23. czerwca 2015r. Sąd Rejonowy w Szczecinie ogłosił upadłość likwidacyjną giełdowej spółki Korporacja Budowlana Kopahaus SA z Barlinka. Na syndyka masy upadłości wyznaczony został Remigiusz Frydrychowicz, dotychczasowy nadzorca sądowy spółki.

Korporacja Budowlana Kopahaus specjalizowała się w produkcji i montażu domów prefabrykowanych o konstrukcji drewnianej.Korporacja Budowlana Kopahaus specjalizowała się w produkcji i montażu domów prefabrykowanych o konstrukcji drewnianej.Fot. Kopahaus

Wierzyciele spółki mają miesiąc na zgłoszenie w sądzie roszczeń wobec Kopahaus.

Korporacja Budowlana Kopahaus specjalizowała się w produkcji i montażu domów prefabrykowanych o konstrukcji drewnianej. Od kilkunastu miesięcy spółka borykała się z dużymi trudnościami finansowymi. W końcu stycznia br. zarząd spółki złożył wniosek o ogłoszenie upadłości układowej w trybie układu likwidacyjnego podając jako bezpośrednią przyczynę przedłużające się rozmowy z potencjalnymi inwestorami oraz działaniami akcjonariusza mniejszościowego, które znacząco utrudniły pozyskanie środków od inwestorów zewnętrznych. To dlatego zdaniem zarządu spółki utracona została płynność finansowa. W marcu sąd zwrócił wniosek spółce ze względu na braki formalne. 16 marca spółka ponownie złożyła ponownie wniosek o ogłoszenie upadłości.

Od ubiegłego roku spółka Kopahaus wygaszała działalność. W maju br. zatrudnienie w spółce w przeliczeniu na pełne etaty wynosiło 9 osób. W ostatnim roku obrotowym (01.04.2014r. do 31.03.2015r.) przychody spółki wyniosły 734 tys. zł wobec 17.809 mln zł za rok poprzedni. Strata na działalności operacyjnej sięgnęła 8,691 mln zł (2014: zysk 7,110 mln zł). Strata netto wyniosła 10,227 mln zł wobec 5,012 mln zł zysku rok wcześniej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA