/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
LEŚNICTWO

Sejm nie zajmie się referendum w sprawie Lasów Państwowych

Drewno.pl

Autor: oprac. dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2015-06-25


Sejm odrzucił wniosek PiS o wprowadzenie do porządku obrad kwestii referendum w sprawie Lasów Państwowych.

W dzisiejszym głosowaniu posłowie rządzącej koalicji odrzucili wniosek PiS o wprowadzenie do porządku obrad Sejmu kwestii obywatelskiego wniosku w sprawie przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum dotyczącego przyszłości PGL Lasy Państwowe o polskiej ziemi. Pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum podpisało się ponad 2,5 mln osób.

Za wprowadzeniem do obrad kwestii referendum głosowało 202 posłów głównie reprezentujący PiS, SLD, Zjednoczoną Prawicę i Ruch Palikota, przeciw było 240 posłów PO i PSL. 4 posłów wstrzymało się od głosu. 

Pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum podpisało się ponad 2,5 mln osób. Referendum ws. Lasów Państwowych miało  zawierać dwa pytania: 

1. Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego systemu finansowania albo funkcjonowania państwowego gospodarstwa leśnego Lasy Państwowe określonego w ustawie z dnia 28 września 1991 roku o Lasach Państwowych, co zabezpiecza dotychczasową rolę tego podmiotu w wypełnianiu potrzeb narodowych?

2. Czy jesteś za zobowiązaniem rządu do pilnych renegocjacji Traktatu Akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce uwzględniając, iż stanowisko rządu do zmiany w traktacie powinno być następujące: zakup polskiej ziemi przez obcokrajowców będzie możliwy od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90 proc. średniej siły nabywczej mieszkańców pięciu najbogatszych państw Unii Europejskiej?


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA