/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRODUKCJA MEBLI

Katastrofa budowlana w suwalskim oddziale Forte

Autor: oprac.pks
Źródło: Polskie Radio Białystok
Data: 2015-06-23


Nadzór budowlany podjął decyzję o wyłączeniu z użytkowania hali produkcyjnej oraz przylegającego do niej budynku w suwalskim zakładzie należącym do Fabryki Mebli Forte.

Katastrofa budowlana w fabryce należącej do ForteKatastrofa budowlana w fabryce należącej do ForteFot. Suwałki24.pl / YouTube

Decyzja nadzoru związana jest z katastrofa budowlaną jaka miała miejsce 9. czerwca. Około godz. 16.00 w zakładzie Forte w Suwałkach doszło do częściowego zawalenia się dachu w jednej z hal produkcyjnych. Powstała wyrwa ma około 400 m2. Prawdopodobna bezpośrednią przyczyną zdarzenia był fakt uderzenia przez wózek widłowy w jeden z filarów podtrzymujących strop przez co nastąpiło jego ugięcie. W wyniku wypadku niegroźnie ranna została jedna osoba (operator jednej z maszyn znajdujących się na hali), pozostali pracownicy (ok. 70 osób) bezpiecznie ewakuowało się.

 

Według Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Suwałkach uszkodzenia budynku hali produkcyjnej oraz sąsiadującego z nim budynku socjalno-administracyjnego są na tyle poważne, że do czasu sporządzenia szczegółowej ekspertyzy musza zostać zostać wyłączone z użytkowania. 

 

Jak poinformował zarząd Fabryk Mebli Forte SA w Ostrowi Mazowieckiej całe zdarzenie nie będzie miało zasadniczego wpływu na jakość i terminowość obsługi klientów. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA