/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

KPPD zmuszone zwiększyć nakłady na inwestycję w Kaliszu Pomorskim

KPPD

Autor: oprac. red
Źródło: KPPD
Data: 2015-06-19


Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego poinformowało dokonaniu korekty planów działalności spółki na 2015r. Główna zmiana dotyczy planowanych nakładów inwestycyjnych.

Fot. Drewno.pl

W prognozie przedstawionej w raporcie rocznym za rok 2014, KPPD określiło poziom wydatków inwestycyjnych planowanych na rok bieżący na 14 mln zł. Obecnie spółka informuje o konieczności zwiększenia poziomu inwestycji do 18 mln zł. 

 

Zwiększenie to jest głównie skutkiem przesunięcia z 2014 na 2015r. części nakładów inwestycyjnych związanych z budową linii do manipulacji i sortowania surowca w ZPD w Kaliszu Pomorskim oraz dodatkowymi kosztami jakie spółka będzie zmuszona ponieść w związku z wystąpieniem wystąpił problem technologicznego podczas realizacji tej inwestycji. (Zaistniała konieczność zmiany rodzaju utwardzeń nawierzchni w celu zwiększenia ich wytrzymałości na naciski.)

 

Zwiększone nakłady spowodują wzrost zadłużenia spółki w stosunku do pierwotnie zakładanego poziomu, jednak jak informuje zarząd KPPD, wskaźnik zadłużenia będzie utrzymywał się na poziomie poniżej 50%. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz