/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
FINANSE

Tańsza waluta to dodatkowy zysk w handlu

Autor:
Źródło: Currency One
Data: 2015-06-17


Importerzy i eksporterzy doskonale wiedzą, że korzystny kurs wymiany waluty może znacznie zwiększyć zyski z handlu zagranicznego. Na sam kurs jednak oczywiście nie mają wpływu. Mogą jednak wybrać miejsce zakupu waluty: bank, kantor czy kantor internetowy. To właśnie wymiana w sieci przynosi miliony złotych oszczędności małym i średnim firmom.

Korzyści z wymiany waluty w internecie to nie tylko oszczędności, to także szybkość i bezpieczeństwoKorzyści z wymiany waluty w internecie to nie tylko oszczędności, to także szybkość i bezpieczeństwoFot. Currency One

Przy wymianie 10 000 euro na internetowykantor.pl można zaoszczędzić do 1800 zł w porównaniu do standardowych kursów bankowych. To znaczna suma, wobec której nie przechodzi się obojętnie. Zwłaszcza, że transakcje międzynarodowe są z reguły znacznie wyższe. Spread, czyli różnica między kupnem a sprzedażą waluty, w internetowych kantorach wynosi zaledwie kilka groszy. W banku czy kantorze stacjonarnym nawet kilkadziesiąt groszy. Skąd taka różnica? Wymiana walut w internecie opiera się o skalę działań. W internecie wymieniają już setki tysięcy ludzi, więc e-kantory mają minimalne stawki, a osiągają miliardowe obroty.

Tanio i szybko

Ciekawym rozwiązaniem dla wymiany biznesowej są platformy takie jak Walutomat, gdzie użytkownicy sami ustalają kursy i wymieniają walutę między sobą. Tutaj nie ma spreadów, a Walutomat pobiera tylko 0,2% prowizji od transakcji. Nie ma innych ukrytych opłat. To najtańsza forma wymiany waluty, ulubiona przede wszystkim przez biznes.

Korzyści z wymiany waluty w internecie to nie tylko oszczędności, to także szybkość (większość przelewów realizowana jest w kilka minut) i bezpieczeństwo (eliminujemy noszenie gotówki przy sobie). Do kantorów internetowych przekonali się już przedsiębiorcy, ale także kredytobiorcy spłacający kredyty frankowe, czy turyści. 

Krok po kroku

Jak wygląda wymiana waluty w internecie? Trzeba tylko posiadać konto złotówkowe i walutowe. Wymiana opiera się o przelewy bankowe. Najpierw wpłacamy określoną kwotę na konto kantoru, a z reguły po kilkunastu minutach otrzymujemy przewalutowaną sumę na konto walutowe. Walutomat oferuje wymianę z tzw. Portfela, dzięki czemu nie musimy wpłacać i wypłacać wielokrotnie waluty. Pierwsza transakcja wydaje się czasem skomplikowana, ale kolejne wykonywane są już szybko i w pełni można docenić zalety takiej wymiany. 

                Obecnie na rynku polskim wymienia się waluty w internecie za około 30 mld zł rocznie. Pierwszą platformą tego typu był stworzony 6 lat temu właśnie Walutomat. Pierwszym e-kantorem był Internetwowykantor.pl. Do dziś firmy te są liderami rynku i wspólnie obsługują już 300 tys. osób i firm.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

porównywarki

od dłuższego czasu korzystam z e-kantorów, ale zwracajcie uwagę na kursy poszczególnych z nich, bo można dużo stracić. Przed transakcją sprawdzam kursy, oceny i komentarze na strefawalut.pl i stamtąd przechodzę do konkretnego kantoru.

kojotek [1]Odpowiedz na ten komentarz2015-06-18 09:48:35

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz