/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
SZTUKA

Śni się drzewom Las - wystawa fotografii Adriany Bogdanowskiej

Wydział Leśny UP

Autor: oprac. red
Źródło: Wydział Leśny UP
Data: 2015-06-08


Nadleśnictwo Świeradów, Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Adrianny Bogdanowskiej pt. „Śni się drzewom Las”, która odbywa się pod honorowym patronatem Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręg Wielkopolski.

Śni się drzewom Las - wystawa fotografii Adriany BogdanowskiejŚni się drzewom Las - wystawa fotografii Adriany Bogdanowskiej

Adriana Bogdanowska - Poznanianka - Kocha fotografować przyrodę i widzi ją niebanalnie. Nie interesuje jej dokumentalne postrzeganie świata, choć często robi takie zdjęcia z racji wykonywanej profesji. Jej świat, zaklęty w kadrze zdjęcia, jest kompozycją subtelną, nieoczywistą, niezwyczajną, wizją podaną z artystycznym wdziękiem. Czasem główną rolę odgrywa w niej świadomie zastosowana nieostrość, rozlana na dziesiątki barwnych plam. To sprawia, że obcowanie z jej twórczością jest wyjątkowe i rozpoznawalne. Kiedy tylko może, ucieka ze swego betonowego świata w dziką przyrodę pełną przygód i niespodzianek, do swojej przystani w lasach pełnych błękitnych jezior i świetlistych polan, do ukrytych wśród bagien uroczysk, do górskich, surowych turni i do nadmorskich, bezkresnych przestrzeni wypełnionych ciszą budzącego się o świcie morza. Tam odnajduje równowagę życia – siebie i radość tworzenia.

W grudniu 2014 roku po raz pierwszy zaprezentowała swoje zdjęcia szerszej publiczności podczas VII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej w Toruniu „Sztuka Natury", którego była gościem.

Adriana Bogdanowska jest absolwentką Ochrony Środowiska na obecnym Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, drogę ku wykształceniu rozpoczęła od studiów polonistycznych, co przy jej zainteresowaniach oraz szerokiej wiedzy przyrodniczej, pozwoliło zmierzyć się z trudnym wyzwaniem redagowania ogólnopolskiego czasopisma przyrodniczego wydawanego przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”. Od 2004 roku jest redaktor naczelną Magazynu Przyrodniczego SALAMANDRA i praca ta pochłonęła ją bez reszty, stając się jej prawdziwą pasją.

Jej ulubionymi porami roku są przedwiośnie i „zaawansowana” jesień, bo, jak twierdzi, wszystko wtedy jeszcze bardziej widać i słychać.

Wystawa zatytułowana Śni się drzewom Las jest jej pierwszą wystawą autorską. Tytuł jest parafrazą wiersza Bolesława Leśmiana „Śni się lasom − las”, który stał się inspiracją przy wyborze zdjęć, mających ukazywać piękno leśnych ostępów w mniej oczywisty sposób, na granicy snu i jawy.

 

Śni się lasom - las,

Śnią się deszcze.

Jawią się raz w raz

Znikłe maje.

I mijają znów,

I raz jeszcze…

A ja własnych snów

Nie poznaję.

 

Wystawę fotografii Adrianny Bogdanowskiej Śni się drzewom Las można oglądać od 9. do 30. czerwca 2015r. na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, (ul Wojska Polskiego 71 C, budynek Kolegium Cieszkowskich) w godz. od 8.00 do 19.00. Wstęp wolny.

Portal Drewno.pl jest patronem medialnym wystawy. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz