DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Oborniki mogą pozyskać nowego inwestora

Autor: Michał Nowacki
Źródło: GG Parkiet
Data: 2001-07-04


Przedstawiciele Edwarda Bika, inwestora strategicznego WFM Oborniki, prowadzą rozmowy z podmiotami zainteresowanymi odkupieniem pakietu akcji meblarskiej firmy - dowiedział się PARKIET.

Z naszych informacji wynika, że wśród potencjalnych kandydatów jest znany inwestor giełdowy oraz dwie sieci hotelowe. - W kwietniu i maju wypracowaliśmy łącznie ponad 30 tys. zł zysku netto i wszystko wskazuje na to, że również czerwiec zakończymy na plusie. Takiej sytuacji nie było w spółce od ponad dwóch lat. Jest to efekt drastycznej obniżki kosztów, usprawnienia transportu i wynegocjowania lepszych warunków współpracy z dostawcami surowców oraz z odbiorcami naszych produktów. Jesteśmy już po trudnych negocjacjach z niemieckimi firmami Otto i MCA, które zaowocowały podwyżką naszych cen. Liczymy również na zwiększenie eksportu na Wschód, w Rosji wspólnie z partnerem handlowym otworzymy wkrótce sklep patronacki. Jesteśmy także po wstępnych rozmowach z dużymi sieciami amerykańskimi, w sierpniu wybieramy się do USA, aby ustalić konkretne warunki sprzedaży - powiedział PARKIETOWI Jerzy Próchnicki, wiceprezes zarządu WFM Oborniki.

- W kraju stopniowo będziemy natomiast dążyli do odzyskania udziału spółki w rynku wyposażenia wnętrz. Wkrótce zaprezentujemy modelowy apartament hotelowy. W tym segmencie można liczyć na zdecydowanie wyższą rentowność niż w detalicznej sprzedaży mebli. Znaczniejszej poprawy wyników można spodziewać się natomiast w ostatnim kwartale. Jednak o tym, na ile zniwelujemy straty z pierwszych miesięcy roku, w dużym stopniu zadecyduje kurs walutowy - dodał J. Próchnicki.

Spółka nadal restrukturyzuje zatrudnienie. W najostrzejszym wariancie przewiduje się, że docelowo w firmie może pozostać 300 osób. Będzie to jednak zależało od długoterminowej strategii rozwoju i rynkowej koniunktury. Szczegóły powinny być znane na jesieni, do tego czasu może również wyjaśnić się struktura właścicielska firmy. Zainteresowane wejściem do Obornik firmy związane są przede wszystkim z branżą hotelarską.

Tymczasem ciągle jeszcze niejasna przyszłość firmy niekorzystnie odbija się na notowaniach, 25 czerwca za jej papier płacono zaledwie 2,61 zł. Takiej tendencji sprzyja podaż ze strony pracowników, którzy muszą spłacić zaciągnięte na zakup akcji kredyty (walory obejmowali płacąc blisko 10 zł). Od tygodnia widać jednak, że taką okazją zainteresowali się inni inwestorzy i przy nieco większych obrotach kurs akcji spółki wzrósł już przejściowo do 2,9 zł (wczoraj 2,85 zł).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz