/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TRANSPORT DREWNA

Kierowca transportujący drewno próbował uciec przed kontrolą

Autor:
Źródło: WITD Kraków
Data: 2015-04-15


Kierowca ciężarówki przewożącej dłużyce próbował uciec przed Inspekcją Transportu Drogowego - najpierw samochodem, następnie pieszo.

Kierowca transportujący drewno próbował uciec przed kontroląKierowca transportujący drewno próbował uciec przed kontroląFot. WITD Kraków

W dniu 31.07.2015r., około godziny 18, na drodze krajowej nr 7. w miejscowości Chyżne inspektorzy z WITD w Krakowie z Oddziału w Nowym Targu, wykonując czynności służbowe, zauważyli zespół pojazdów przewożący drewno.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem nienormatywności pojazdu, inspektorzy podjęli próbę jego zatrzymania. Po usłyszeniu sygnału do zatrzymania, kierujący rozpoczął ucieczkę, skręcając gwałtownie w wąską uliczkę prowadzącą na plac znajdującego się nieopodal przedsiębiorstwa. Tam krążył wokół zabudowań do momentu, w którym nie mógł zmieścić się pomiędzy budynkami, po czym opuścił pojazd i podjął bezskuteczną próbę pieszej ucieczki.

Po przybyciu policji, która została wezwana celem udzielenia wsparcia, kierowca przyznał, iż pracodawca zabronił mu przejazdu na punkt kontrolny, aby uniknąć ważenia pojazdu. W związku z powyższym, kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 8 pkt karnymi za ucieczkę, a wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne z tytułu naruszenia lp. 1.5 zał. 3 ustawy o transporcie drogowym.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA