/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DREWNO WOKÓŁ NAS

Drewniane kramy ożywią Opole

PAP

Autor: oprac. pks
Źródło: PAP
Data: 2015-05-18


Drewniane kramy które staną w Rynku i okolicy, mają ożywić centrum Opola. Urząd Miasta chce je czasowo i bezpłatnie udostępniać np. sprzedawcom rękodzieła, zdrowej żywności czy kwiatów.

Drewniane kramy w centrum OpolaDrewniane kramy w centrum OpolaFot. Urząd Miasta Opola

Taki pomysł na wzbogacenie oferty miasta zaprezentowano na zwołanej w poniedziałek przez opolski ratusz konferencji prasowej. Alicja Sajewicz z Wydziału Kultury i Promocji opolskiego ratusza tłumaczyła, że póki co będzie to pilotaż, który potrwa do końca miesiąca. W jego ramach dla zainteresowanych udostępnionych ma być 9 domków. Docelowo jednak, jeśli inicjatywa się przyjmie, wykorzystywanych mogłoby ich więcej.

Miasto zamierza bezpłatnie użyczać drewniane domki np. twórcom ludowym czy rzemieślnikom, którzy chcieliby w nich sprzedawać swoje wyroby; producentom żywności ekologicznej; ale też organizacjom pozarządowym czy stowarzyszeniom.

Do końca miesiąca domki mają stać na opolskim Rynku. Potem - m.in. ze względu na planowane przy okazji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej wydarzenia - zostaną przeniesione w inne miejsce. Jak zaznaczyła Sajewicz - miasto czeka też na sugestie mieszkańców gdzie domki mogłyby być ustawiane. Dodała, że miejscem w którym domki mogą stanąć, jest np. tzw. Mały Rynek - niewielki skwer sąsiadujący z Rynkiem głównym, gdzie swe kramy mogłyby mieć np. kwiaciarki.

Zastępcą naczelnika Wydziału Kultury i Promocji w opolskim urzędzie miasta Łukasz Śmierciak zastrzegł, że za każdym razem urząd będzie miał nadzór na tym kto i co w domkach będzie sprzedawał czy promował. -Zależy nam na tym, by były to tego rodzaju działalności lub produkty, które nie są na co dzień dostępne w sklepach, marketach czy na placu handlowym - zaznaczył.

 

Drewniane kramy w centrum OpolaDrewniane kramy w centrum OpolaFot. Urząd Miasta Opola

Miasto obecnie ma 20 drewnianych domków. Docelowo ma ich mieć 30. Każdy domek kosztował ok. 3,5 tys. zł. Formalnie ich właścicielem jest podlegające miastu Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, któremu mają one służyć przy organizacji np. targów czy wystaw.

Drewniane kramy to nie jedyna inicjatywa opolskiego urzędu miasta, która ma ożywić centrum Opola. Wcześniej już miasto ogłosiło, że bezpłatnie udostępniana dla twórców będzie tzw. scena na stawku Barlickiego w pobliżu opolskiego amfiteatru. Mają się na niej odbywać m.in. koncerty czy przedstawienia. "To szansa zarówno dla muzyków jak i wszelkich innych grup artystycznych na bezpłatną autoprezentację w urokliwej scenerii naszego miasta" - informuje na swojej stronie internetowej Opole.

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz