/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ PŁYT DREWNOPOCHODNYCH

Pfleiderer planuje poszerzyć skład rady nadzorczej Pfleiderer Grajewo

Pfleiderer Grajewo

Autor: oprac. red
Źródło: Pfleiderer Grajewo
Data: 2015-05-15


Niemiecki Pfleiderer, większościowy udziałowiec Pfleiderer Grajewo SA poinformował zarząd spółki o zamiarze poszerzenia składu jej rady nadzorczej dwóch dodatkowych członków.

Fot. Pfleiderer

Niemieccy akcjonariusze zaproponowali kandydatury Christopha Mikulskiego oraz Gerda Hammerschmidta, które zostaną poddane głosowaniu 8. czerwca 2015 roku podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. 

 

Christoph Mikulski, który będzie kandydował jako niezależny członek rady nadzorczej, jest managerem posiadającym bogate doświadczenie zdobyte zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. W przeszłości pracował m.in. dla The Boston Consulting Group w Monachium oraz Jacobs Suchard, gdzie sprawował funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za fuzje i przejęcia oraz planowanie strategiczne, był także CEO firmy we Włoszech. W Polsce pracował w Benetton Central Europe oraz w XII Narodowym Funduszu Inwestycyjnym “Piast” (obecnie BBI Investments NFI), gdzie pełnił funkcję CEO, był także przewodniczącym rady nadzorczej w firmie Próchnik S.A. (dwie ostatnie spółki były notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie).

 

Gerd Hammerschmidt jest związany z Pfleiderer Group od 2009 roku, kiedy to objął funkcję Dyrektora ds. Personalnych w Pfleiderer GmbH. Wcześniej pracował dla ABB AG jako dyrektor ds. zarządzania rozwojem, a także firm takich jak Philipp Holzmann AG, Plastal Group AB oraz Plastal GmbH, w których pełnił funkcję dyrektora ds. personalnych oraz dyrektora zarządzającego.

 

-Jestem zadowolony, że Christoph Mikulski oraz Gerd Hammerschmidt zgodzili się wziąć udział w wyborach do rady nadzorczej spółki. W mojej opinii znacząco przyczynią się oni do dalszej profesjonalizacji ładu korporacyjnego w naszej firmie - podkreślił dr Paolo Antonietti, Przewodniczący Rady Nadzorczej Pfleiderer Grajewo S.A. -Christoph Mikulski jest bardzo doświadczonym managerem oraz ekspertem od polskiego rynku. Jego doświadczenie będzie niezwykle cenne dla realizacji ambitnych planów firmy Pfleiderer Grajewo S.A. Gerd Hammerschmidt posiada bardzo bogatą wiedzę dotyczącą całej Grupy Pfleiderer i jego pomoc będzie nieoceniona w osiągnięciu naszego strategicznego celu jakim jest połączenie dwóch podmiotów wchodzących w skład Grupy w jedną firmę Pfleiderer.

 

 

***

Pfleiderer jest jednym z czołowych producentów płyt drewnopochodnych w Europie. Grupa zatrudnia około 3300 osób i jest podzielona na Core West (region Europy Zachodniej) i Core East (region Europy Środkowo-Wschodniej). Wiodące linie produktów Pfleiderer to Duropal, Wodego i Thermopal, są one przeznaczone dla odbiorców przemysłowych, projektantów i architektów. Firma posiada m.in. pięć zakładów produkcyjnych w Niemczech. W Europie Wschodniej, Pfleiderer posiada większościowe udziały w polskiej spółce notowanej na GPW Pfleiderer Grajewo SA.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz