/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
EDUKACJA

VIII Ogólnopolska Konferencja Studentów Leśnictwa

Autor:
Źródło: Wydział Leśny SGGW
Data: 2015-05-11


W dniach 23-26. kwietnia 2015 r. w Rogowie odbyła się VIII Ogólnopolska Konferencja Studentów Leśnictwa pt.: „Student, absolwent, leśnik – konkurencyjność na rynku pracy” organizowana była przez Samorząd Studentów WL SGGW.

Uczestnicy VIII Ogólnopolska Konferencja Studentów Leśnictwa  Uczestnicy VIII Ogólnopolska Konferencja Studentów Leśnictwa Fot. Wydział Leśny SGGW

Najważniejszym punktem konferencji było przedstawienie kierunków, w których absolwent powinien się dokształcić, aby stać się atrakcyjniejszym na rynku pracy. Dyskusja, która stała się również punktem kulminacyjnym miała na celu wyjaśnienie kwestii kryteriów branych pod uwagę w momencie rekrutacji na przyszłe stanowisko pracy.

Pierwszego dnia konferencji słowo powitania wygłosił prof. dr hab. Tomasz Borecki oraz o. Kapelan Witor Ojrzyński.

Kolejnego dnia konferencji w ramach panelu konferencyjnego w swoich przemówieniach wystąpili: prodziekan ds. dydaktyki dr inż. Arkadiusz Gruchała, Naczelnik Wydziału Użytkowania Lasy DGLP Robert Wielgosz, Dyrektor IBL dr hab. Janusz Czerepko, Prezes Forest Consulting Center Dariusz Rutkowski, Właściciel Chris Krzysztof Alchimowicz oraz absolwent Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie Michał Kiljan. W przerwie pomiędzy wystąpieniami zorganizowana została wycieczka po Rogowskim Arboretum, oraz prezentowane były filmiki promujące Lasy Państwowe wykonane kolejno przez samorządy z Krakowa, Poznania i Warszawy.

Dariusz Rutkowski, prezes Forest Consulting Center, podczas wystąpienia na VIII Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Leśnictwa Dariusz Rutkowski, prezes Forest Consulting Center, podczas wystąpienia na VIII Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Leśnictwa Fot. Wydział Leśny SGGW

Na konferencji zostały przedstawione również sprawozdania z projektów i wydarzeń realizowanych przez Samorządy Studentów i Koła Naukowe z Krakowa, Poznania i Warszawy.

Przedostatniego dnia Samorząd Studentów Wydziału Leśnego SGGW przewidział sesję terenową na którą przy pięknej wiosennej pogodzie składało się zwiedzanie Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim, pobliskich Niebieskich Źródeł oraz Grot Nagórzyckich. Ponadto została przeprowadzona wycieczka terenowa na temat zastosowania rębni w drzewostanach dębowych przez prof. dr hab. Tadeusza Andrzejczyka.

Przez cały czas trwania konferencji swoimi występami uświetniał konferencję Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz