/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Przemyt papierosów w elementach mebli

Autor: ea/rsz
Źródło: Policja
Data: 2015-05-11


Śródmiejscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa mężczyznę podejrzanego o obrót towarem bez polskich znaków akcyzy. Papierosy ukryto w elementach mebli.

Przemycane papierosy ukryto w elementach mebliPrzemycane papierosy ukryto w elementach mebliFot. Policja

Blisko 2000 paczek markowych papierosów ukrytych w specjalnych konstrukcjach poprzez firmę kurierską miało trafić za granicę. Tylko na samym podatku akcyzowym skarb państwa stracił 30.000 złotych. 31-letniemu Piotrowi T. za to przestępstwo zgodnie z kodeksem karno-skarbowym grozi teraz kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 31-letniego Piotra T. doszło około 15:00 na jednym z parkingów w centrum miasta podczas przeładunku w chwili, kiedy mężczyzna przekazywał kurierowi paletę z towarem, która miała trafić na teren Wielkiej Brytanii. Zgodnie z deklaracją na liście przewozowym z Polski wyjechać miały materiały budowlane i kilka drewnianych konstrukcji.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego oraz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą biorący udział w akcji wiedzieli już, że to blef. W drewnianych elementach były ukryte papierosy pochodzące z przemytu.

Dokładne sprawdzenie zawartości palety tylko potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia policjantów. Po rozszczelnieniu desek w trzech konstrukcjach policjanci znaleźli skrupulatnie poukładany towar, w sumie 1790 paczek markowych papierosów, na których tylko z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego skarb państwa stracił 30.000 złotych.

31-letni Piotr T. usłyszał zarzut obrotu towarem stanowiącym przedmiot czynu zabronionego. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi teraz kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

W wyniku żmudnej pracy operacyjnej oraz czynności procesowych śródmiejscy policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna to tylko jedna z osób zamieszanych w to przestępstwo i zapowiadają kolejne zatrzymania w tej sprawie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA