/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
INWESTYCJE

Padma Art rekrutuje do nowej fabryki

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2015-05-07


Kilkudziesięciu konstruktorów, elektromechaników czy specjalistów budowy maszyn chce zatrudnić firma Padma Art w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma produkuje w Suwałkach różne elementy wyposażenia wnętrz.

Padma Art produkuje m.in. ramki do obrazów i zdjęćPadma Art produkuje m.in. ramki do obrazów i zdjęćFot. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Rzeczniczka Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Ewa Sokólska poinformowała, że tych kilkadziesiąt osób Padma Art chce zatrudnić jak najszybciej. Docelowo firma myśli o przyjęciu nawet około tysiąca osób, dwieście już zatrudniono.

 

Poszukiwani są m.in. automatycy, elektromechanicy, osoby mające wiedzę i doświadczenie w obsługiwaniu zautomatyzowanych linii produkcyjnych - podkreśla cytowany w przesłanym komunikacie SSSE prezes zarządu Padma Art Dariusz Krupa.

-Specjaliści będą też potrzebni do działu rozwoju produkcji, odpowiedzialnego za ciągłe doskonalenie procesów produkcyjnych, tak żeby dostarczać produkty najwyższej jakości, w konkurencyjnych cenach. Jesteśmy liderem, jeżeli chodzi o innowacyjność produkcji i kładziemy na to duży nacisk. Zależy nam na tym, aby kontynuować dalszą automatyzację procesów produkcyjnych. Tylko dzięki szeroko rozumianej automatyzacji i odpowiedniemu zarządzaniu jesteśmy w stanie konkurować z innymi firmami o podobnym profilu działalności – podkreśla Dariusz Krupa.

 

Zatrudnianie kolejnych pracowników wiąże się z najnowszą inwestycją firmy Padma Art o nazwie Padma 3.0, które suwalska strefa określa jako największą inwestycję na całym terenie SSSE. Powstał zadaszony obiekt o powierzchni 3,6 ha. Docelowo ma to być 11 ha.

 

-Będą tam produkowane dostępne na całym świecie elementy wyposażenia wnętrz dla IKEA. Szacuje się, że w nowej hali pracę może znaleźć ponad tysiąc osób, już dziś zatrudnienie znalazło ok. 200 osób. Wartość nowej inwestycji to 63 mln zł - poinformowała Ewa Sokólska.

 

Z danych SSSE wynika, że w 2014r. Padma wyprodukowała na potrzeby IKEA 24 mln ram i luster. W 2015r. ma to być ok. 35 mln sztuk. Strefa podaje, że Padma jest wśród dziesięciu największych dostawców do IKEA w centralnej części Europy. Firma zatrudnia obecnie ok. 1,5 tys. osób.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz