/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
EDUKACJA

I Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Drewnie

Wydział Technologii Drewna SGGW

Autor: Izabela Niziałek
Źródło: Wydział Technologii Drewna SGGW
Data: 2015-04-14


27. marca na Wydziale Technologii Drewna SGGW w Warszawie odbył się finał I Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o Drewnie, którego celem była integracja młodzieży szkół o profilu drzewnym i pokazanie im możliwości kontynuowania edukacji w szkole wyższej.

I Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o DrewnieI Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o DrewnieFot. WTD SGGW

Od prawie 70 lat Wydział technologii Drewna SGGW w Warszawie kształci technologów drewna, którzy bez problemu znajdują pracę w przedsiębiorstwach przemysłu drzewnego w Polsce jak i na świecie. Wielu z nich na przestrzeni ostatnich lat założyło swoje firmy, które z powodzeniem dają sobie rade w niełatwej polskiej rzeczywistości gospodarczej.

 

Niestety szkolnictwo zawodowe ponadgimnazjalne o profilu drzewnym nie jest zbyt popularne wśród młodzieży, dlatego WTD wspiera wszelkie inicjatywy promujące zawód technologa drewna. 

W tym roku, 27 marca na Wydziale Technologii Drewna SGGW w Warszawie odbył się finał I Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o Drewnie. Uczestniczyło w nim 30 uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu drzewnym, leśnym i ochrony środowiska, którzy w przygotowanym przez pracowników Wydziału teście mieli okazję sprawdzić swoją wiedze zarówno z zagadnień o tematyce leśnej, meblarskiej czy technologicznej.

I Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o DrewnieI Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o DrewnieFot. WTD SGGW

 

Dla laureatów konkursu przygotowano wartościowe nagrody w postaci zagwarantowanych miejsc na WTD na wybranym przez nich kierunku: meblarstwo lub technologia drewna. Dodatkowo sponsorzy ufundowali nagrody rzeczowe, które wywołały dodatkowy uśmiech na twarzy zwycięscy.

 

Konkurs miał na celu integrację młodzieży szkół o profilu drzewnym i pokazanie im możliwości kontynuowania edukacji w szkole wyższej. Uczniowie wraz z nauczycielami mieli możliwość zwiedzanie wydziału oraz rozmowy ze studentami i pracownikami, którzy zachęcali do kontynuowania nauki na WTD SGGW w Warszawie.

 

Już dziś Wydział zaprasza wszystkich uczniów szkół średnich profilowych do przystąpienia do kolejnej edycji konkursu, która rozpocznie się w listopadzie 2015r.

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie http://wtd.sggw.pl/Content/konkurs-wiedzy-o-drewnie-2-edyc.html

I Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Drewnie (Zdjęcia: 5)

I Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o DrewnieI Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o DrewnieI Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o DrewnieI Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o DrewnieI Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Drewnie

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz