/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARGI

DREMASILESIA 2015 – pieniądze i maszyny dla branży drzewnej i meblarskiej

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Autor:
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Data: 2015-04-09


Rozwój firmy oznacza dla jej właściciela pozyskiwanie środków finansowych. Dlatego tak wiele firm stoi w miejscu, co w rzeczywistości rynkowej oznacza stopniowy regres, zwłaszcza w kontekście idącej do przodu konkurencji. Co zrobić, żeby nie zostać w tyle? Skąd wziąć pieniądze na inwestycje? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać podczas najbliższej edycji Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna Dremasilesia, które odbędą się w dniach 17-19 kwietnia 2015 w Śląskim Centrum Targowym Chorzowie.

Oferta targów obejmować będzie wszystko, czego małe i średnie przedsiębiorstwa z branży drzewnej i meblarskiej, do których adresowane są targi, potrzebują, by sprawnie  funkcjonować. Będzie zatem można wypróbować i kupić maszyny i narzędzia do obróbki drewna oraz procesów pomocniczych (systemy transportu wewnętrznego, pakowania i składowania), komponenty do produkcji mebli, kleje i chemikalia dla przemysłu drzewnego i meblarskiego oraz wyroby z drewna: podłogi, tarasy, drzwi, okna oraz urządzenia wykorzystywane w procesach przygotowania materiału i uzyskiwania energii z drewna. 

 

Targom towarzyszyć będą pokazy, wydarzenia i wykłady. Jednym z najbardziej oczekiwanych punktów programu tegorocznej edycji jest Strefa Funduszy Europejskich – projekt organizowany we współpracy z portalem Drewno.pl. W ramach tej przestrzeni o możliwościach dofinansowań będzie można dowiedzieć się zarówno z wykładu eksperta, jak i podczas bezpłatnych konsultacji dostępnych dla wszystkich zwiedzających i wystawców targów. Każdego dnia ich trwania odbędzie się krótkie wystąpienie zatytułowane „Dotacja z ZUS – szansa wsparcia sektora drzewnego ze środków publicznych”, które poprowadzi Dariusz Rutkowski z Forest Consulting Center Sp. z o.o.

 

Jak co roku, zwiedzający targi Dremasilesia będą mogli uczestniczyć w warsztatach, pokazach na żywo i seminariach w ramach Strefy Parkietu organizowanej przez Stowarzyszenie Parkieciarzy Polskich. Każdy, kto odwiedzi tę przestrzeń będzie mógł wypróbować nowości w zakresie urządzeń i maszyn oraz podejrzeć techniki i triki stosowane przez specjalistów w dziedzinie parkietów. Organizatorzy spodziewają się silnej grupy reprezentantów branży, dlatego program tradycyjnie wypełniony jest wydarzeniami skupiającymi się wokół przedstawienia najnowszych rozwiązań parkieciarskich, materiałów, przygotowania podłoża, klejenia, wykończenia powierzchni, zasad montażu drzwi i podłóg, tarasów drewnianych oraz renowacji parkietów. 

Kolejną przestrzenią specjalną będzie Strefa Bezpieczeństwa Maszyn – projekt organizowany przez Stowarzyszenia DROMA w ramach projektu TeSaMa.

TeSaMa to międzynarodowy projekt badawczy realizowany przez stowarzyszenie DROMA we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym - Centralny Instytut Ochrony Pracy, Institute for Management Cybernetics e. V. oraz Fraunhofer Institut für Produktionstechnologie. Celem nadrzędnym projektu jest  wzrost bezpieczeństwa pracy przy projektowaniu i obsłudze maszyn i narzędzi do obróbki drewna. Na targach będzie można zapoznać się z założeniami projektu oraz uzyskać informacje dotyczące bezpiecznego projektowania maszyn a także bezpiecznego ich użytkowania  w zakładach obróbki drewna oraz zakładach meblarskich.

Targi Dremasilesia to wyjątkowa możliwość połączenia zakupów dla firmy z testowaniem najnowszych maszyn i urządzeń, szukaniem inspiracji i metod rozwoju oraz uczeniem się od ekspertów, jak prowadzić firmę i skąd zdobywać pieniądze na jej rozwój. Oferta wydarzeń idealnie dostosowana jest do odbiorów, czyli właścicieli i kadry zarządzającej małych i średnich przedsiębiorstw, którzy dzięki wiedzy wyniesionej z hal Śląskiego Centrum Targowego będą mogli sprawniej i bardziej efektywnie, także z finansowego punktu widzenia, funkcjonować w trudnej rzeczywistości rynkowej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz