/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Przemysł drzewny

Białoruś chce być samowystarczalna w produkcji drewna

BelTA

Autor: oprac. dja
Źródło: BelTA
Data: 2015-04-07


Przemysł drzewny Białorusi musi skoncentrować się na poszukiwaniu nowych rynków i tworzenie klastrów - informuje agencja prasowa BelTA relacjonując wypowiedź premiera białoruskiego rządu podczas wizyty w firmie OAO Mostovdrev.

Premier Białorusi podczas wizyty w nowym zakładzie produkcji płyt MDFPremier Białorusi podczas wizyty w nowym zakładzie produkcji płyt MDFFot. BelTA

Andriej Kobyakov, premier białoruskiego rządu, zapoznał się ze stanem realizowanego przez przedsiębiorstwo projektu inwestycyjnego związanego z rozpoczęciem produkcji płyt MDF/HDF.

-Mimo, że istnieją pewne trudności, przedsiębiorstwa muszą szukać nowych rynków. Są to państwa, które nie mają własnych zasobów lub przeżywają boom budowlany, jak na przykład kraje Azji - powiedział Premier .

Mówiąc o firmie Mostovdrev, białoruski premier podkreślał jej trudną sytuację: -Fabryka została zmodernizowana. Teraz kluczową kwestią jest sprzedaż. Nasze tradycyjne kierunki sprzedaży, które mieliśmy nadzieję zakontraktować zawiodły. Jednakże istnieją rynki, które możemy pozyskać.

Według Kobyakova, kolejnym celem jest tworzenie klastrów: -Musimy zaangażować małe i średnie przedsiębiorstwa. Mamy dużą liczbę producentów mebli. Przedsiębiorstwa drzewne muszą produkować  wyroby o parametrach wymaganych przez producentów mebli, tak, aby rezygnując z ich importu produkować meble na rynek krajowy i zagraniczny - powiedział.

OAO Mostovdrev kończy w tym roku inwestycję wartą 150 mln euro. W jej ramach zrealiowano rewitalizację i podniesienie produkcji płyt wiórowych oraz wybudowano nowy zakład produkujący płyty MDF/HDF. 

Mostovdrev to jedno z największych przedsiębiorstw przetwórstwa drewna na Białorusi. Oferuje szeroką gamę tarcicy i produktów drzewnych. Historia firma sięga 1926 roku, kiedy założony został zakład produkcji forniru.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz