/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
XXIX Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD

Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz

Autor: oprac. pks
Źródło: Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa
Data: 2015-04-01


Niedziela 29. marca była ostatnim dniem Targów TARBUD we Wrocławiu. Pod zabytkową kopułą Hali Stulecia ponad 8000 odwiedzających spotkało się z blisko 200 wystawcami oferującymi m.in. materiały, maszyny oraz chemię budowlaną. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa wyposażenia i dekoracji wnętrz oraz warsztaty i pokazy branżowe.

Tarbud 2015Tarbud 2015Fot. T. Kwartowicz

W ciągu 3 dni targów, z ofertę blisko 200 wystawców, zapoznało sie ponad 8000 odwiedzających

W opinii wystawców Targi TARBUD 2015 były wyjątkowo udanym wydarzeniem branżowym. Pomimo nieco niższej frekwencji niż w roku ubiegłym, przedstawiciele firm prezentujących swoje produkty i usługi nawiązali znacznie więcej kontaktów handlowych, zawarli więcej umów i otrzymali więcej sprecyzowanych zapytań ofertowych.

Największą popularnością wśród gości TARBUD-u cieszyła się ekspozycja modułowego, jednorodzinnego domu o drewnianej konstrukcji szkieletowej firm Jarpol i Limba. Alternatywne dla domów murowanych - budownictwo drewniane wzbudziło wyraźne zainteresowanie na  tegorocznym wydarzeniu, co potwierdza również wysoka frekwencja na seminarium „Buduj z drewna”, jakie odbyło się w sobotę 28. marca.

Wśród warsztatów, najwięcej chętnych zgromadziły zajęcia ze stolarki dla kobiet. Miejsc było zaledwie dla 20 uczestniczek, ale również bezpłatnie można było się przyglądać zmaganiom pań z narzędziami i technikami stolarskimi. Wystawcy nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach Targów, Wrocławski Zespół Elektrociepłowni KOGENERACJA SA organizował konkurs strzelania piłką do bramki dla dzieci. Stoisko zaprojektowano z myślą o możliwości równoczesnego funkcjonowania punktu informacyjnego z drugiej strony, a na piętrze zaaranżowano przestrzeń do prowadzenia rozmów handlowych.

Najbardziej obleganą strefą okazała się część aranżacji i wyposażenia wnętrz, klienci Targów dopytywali o szczegóły dekoracyjne, możliwości wykończenia ścian, meble, oświetlenie i inne detale architektoniczne. Nie zabrakło też chętnych na warsztatach z Home-Stagingu, czyli profesjonalnego przygotowania mieszkania do sprzedaży lub wynajmu poprzez zmianę aranżacji wnętrz, niekoniecznie wysokim nakładem finansowym.

Pokazy druku 3D połączone z zajęciami Dziecięcego Studia Architektury  o najdziwniejszych projektach domów szytych „na miarę”, organizowało Centrum Poznawcze Hali Stulecia. Warsztaty zgromadziły rzeszę uczestników, a wśród nich wielu dorosłych, którzy dopytywali o możliwości wdrażania nowej techniki druku w firmie budowalnej czy biurze projektowym.

W trakcie Targów TARBUD odbyły się dwa konkursy dla wystawców. Za Najciekawszą Aranżację Stoiska Targowego Na Targach TARBUD 2015 oraz Wyróżniony Produkt Targów TARBUD 2015. 

Wśród laureatów obu konkursów znalazła się firma P.P.H.U. „FIX” Joanna Frąckowiak. W pierwszym z konkursów zdobyła wyróżnienie za stoisko, w drugim zajeła drugie miejsce za profesjonalny montaż okien do domów energooszczędnych i pasywnych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz