/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
WYSTAWA FOTOGRAFII

Leśne konie i maszyny w Kolegium Cieszkowskich

Wydział Leśny UP w Poznaniu

Autor: oprac. red
Źródło: Wydział Leśny UP w Poznaniu
Data: 2015-03-24


Poznański Wydział Leśny zaprasza na wystawę fotografii "Leśne konie i maszyny"

Leśne konie i maszyny w Kolegium CieszkowskichLeśne konie i maszyny w Kolegium CieszkowskichFot. Wydział Leśny UP w Poznaniu

Pracę przy pozyskaniu drewna w lesie należą do jednych z najcięższych i najniebezpieczniejszych prac w leśnictwie. I choć do lasów dawno wkroczyła już technika, to do dnia dzisiejszego w górach, do zrywki drewna używa się koni.

Zorganizowana przez poznański Wydział Leśny wystawa fotografii w sposób artystyczny ukazuję pracę koni i maszyn w lesie. 

Autorami prezentowanych zdjęć są Włodzimierz Stempski i Ewelina Gończorz. 

Włodzimierz Stempski (adiunkt Katedrze Techniki Leśnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu), absolwent Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu. Obecnie pracuje w Katedrze Techniki Leśnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na stanowisku adiunkta. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół użytkowania lasu, a w szczególności zagadnień związanych z udostępnianiem drzewostanów dla maszyn transportujących drewno. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych. Członek Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

 

Ewelina Gańczorz (podleśniczy w leśnictwie Rycerki, Nadleśnictwo Ujsoły). Absolwentka rocznika 2006 - Wydziału Leśnego ówczesnej Akademii Rolniczej w Poznaniu. Od tego też roku związana zawodowo z Nadleśnictwem Ujsoły. Pracuje jako podleśniczy w leśnictwie Rycerki, położonym pomiędzy szczytami Bendoszki i Rycerzowej. Amatorsko fotografią fascynuje się od dzieciństwa. Praca w tak ciekawym miejscu, z leśnymi ludźmi pozwala jej realizować swą fotograficzną pasję na co dzień. Wraz z mężem podzielającym jej zamiłowanie do lasu i 9-letnią córką mieszkają w górskiej wiosce pod lasem, co jest spełnieniem ich marzeń. W 2014 roku pierwszy raz biorąc udział w konkursie fotograficznym zajęła II miejsce w kategorii „Krajobraz leśny” w IV edycji konkursu „Las w obiektywie leśników”. Autorka bloga „Leśne ścieżki” (Facebook).

 

Wystawę można oglądać w Hol Kolegium Cieszkowskich Starych, ul. Wojska Polskiego 71 c, Poznań do 10. marca br. Wstęp wolny.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA