/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

Klon rośnie na sprzedaży kierowanej do stolarzy

Klon SA

Autor: oprac. red
Źródło: Klon SA
Data: 2015-03-24


Spółka Klon SA zaprezentowała wyniki finansowe za rok 2014. Producent wyrobów z drewna uzyskał w minionym roku przychody na poziomie 21,370 mln zł (2013: 19,582 mln zł). Zysk na działalności operacyjnej firmy wyniósł 2,587 mln zł (2013: 2,035 mln zł, a zysk netto 1,107 mln zł (2013: 0,874 mln zł).

Sprzedaż tarcicy stolarskiej jest najszybciej rosnącym segmentem działalności spółki KlonSprzedaż tarcicy stolarskiej jest najszybciej rosnącym segmentem działalności spółki KlonFot. Klon SA

Klon specjalizuje się w produkcji tarcicy i płyty klejonej. Wytwarza również elementy meblowe oraz wykonuje usługi. Bazując na własnym surowcu, od 2013r. spółka zajmuje się również produkcją mebli.

W 2014r. Klon odnotował największy wzrost sprzedazy segmenicie tarcicy (26%), który przekroczył poziom 11 mln zł. Zdaniem zarządu spółki sprzedaż tarcic będzie rosnąć w nastepnych kwartałach. Ograniczeniem w rozwoju są moce w zakresie suszenia drewna, dlatego spółka planuje rozbudowę własnej kotłowni oraz suszarni.

W ubiegłym roku spółka zainwestowała ponad 2,1 mln zł, m.in. ponad 733 tys. na projekt dofinansowany ze środków unijnych „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B" mającego na celu poprawę współpracy z odbiorcami", utwardzenie placów i dróg, przygotowanie terenu pod budowę kotłowni, zakup i modernizację suszarni oraz kontynuację modernizacji hali traków. Dodatkowo w ramach leasingu spółka pozyskała m.in. środki transportu wewnątrzzakładowego.

Klon SA jest spółką zależną od spółki Mera SA specjalizującej się w produkcji schodów. Posiada tartak z suszarniami w Nowej Świętej, prowadzący produkcję tarcicy i elementów meblowych oraz zakład produkcyjny w Jastrowiu, w którym produkowana jest płyta klejona lita i parkietowa.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz