/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
NOWOŚCI FIRMY TEKNAMOTOR

TEKNAMOTOR – rębaki prezentowane na targach AGROTECH 2015 w Kielcach

Teknamotor

Autor: Tomasz Szczepaniak
Źródło: Teknamotor
Data: 2015-03-17


W 2015 roku nasza firma wprowadziła do oferty kolejne nowe modele rębaków jakim są: Skorpion 350SDB, Skorpion 350RB do przyczepy zrywkowej oraz Skorpion 500RB. Na targach Kieleckich zaprezentujemy nasze najpopularniejsze rębaki: tarczowy ciągnikowy rębak Skorpion 160R, tarczowy mobilny rębak z silnikiem spalinowym Skorpion 160SD oraz NOWOŚCI mobilny bębnowy rębak z silnikiem spalinowym Skorpion 350SDB i największy ciągnikowy rębak bębnowy Skorpion 500RB.

Skorpion 500RB jest rębakiem bębnowym, współpracującym z ciągnikiem rolniczym o mocy WOM minimum 105 KM (540 ÷750 obr./min). Skorpion 500RB jest rębakiem bębnowym, współpracującym z ciągnikiem rolniczym o mocy WOM minimum 105 KM (540 ÷750 obr./min). Fot. Teknamotor

Skorpion 500RB jest rębakiem bębnowym, współpracującym z ciągnikiem rolniczym o mocy WOM minimum 105 KM (540 ÷750 obr./min). Ze względu na znaczne gabaryty zrębkowanego materiału o średnicy do 300 mm rębak dedykowany jest do mechanicznego załadunku odpadów drzewnych za pomocą żurawia HDS (w standardzie wyposażony jest w podstawę do jego zamocowania). Duża przestrzeń załadunku drewna, gardziel o wymiarach 550 x 370mm umożliwia zrębkowanie rozłożystych gałęzi i innych objętościowo obszernych odpadów drzewnych.

W rębaku zastosowano system wciągania drewna, który składa się z zabudowanej w wahaczu zębatej rolki wciągającej i dociskającej drewno o średnicy 380 mm, a także stołu załadowczego z zębatą gąsienicą o długości 680 mm, która jest poprzedzona klapą załadowczą, składaną ręcznie. Skorpion 500 RB może być też wyposażony w hydraulicznie składaną klapę, w której zainstalowana jest również zębata gąsienica o długości 600 mm.

Rębak bębnowy Skorpion 500RBRębak bębnowy Skorpion 500RBFot. Teknamotor

Układ wciągania drewna zasilany jest pompą hydrauliczną, która jest w wyposażeniu standardowym rębaka, rolka i gąsienice są napędzane z tej pompy układem silników hydraulicznych wraz z reduktorami.

Zastosowanie układu 6 noży tnących na bębnie ustawionych sektorowo (jeden obrót bębna na jedno pełne cięcie) zapewnia osiągnięcie bardzo dużych możliwości rębaka przy stosunkowo małej mocy ciągnika. Konstrukcja noży umożliwia zostrzenie ich w okresie użytkowania z długości nominalnej nawet o 55 mm tym samym wydłużając ich żywotność.

Zapewnienie regularnego zrębka jest osiągane dzięki zastosowaniu sita zamontowanego pod bębnem tnącym. Zrębek wybierany jest spod sita dwoma przenośnikami ślimakowymi do wentylatora wyrzutowego i za jego pomocą wyrzucany rurą wyrzutową. Zastosowana w rębaku standardowa rura wyrzutowa obracana jest ręcznie za pomocą ślimakowej obrotnicy o 360° (występuję również w opcji z hydraulicznie składaną rurą wyrzutową wraz z automatycznym sterowaniem obrotnicą 240° realizowaną za pomocą Joysticka).

Konstrukcja rębaka jest osadzona na podwoziu jednoosiowym. Umożliwia to holowanie maszyny po wszystkich typach dróg. Typowe zastosowanie osi jezdnej bez hamulca pozwala Skorpionowi 500 RB na poruszanie się z prędkością do 25 km/h. Może być on również wyposażony w oś jezdną z zawieszeniem resorowanym (do 40 km/h) lub pneumatycznym (do 80 km/h) – obie osie posiadają hamulec pneumatyczny.

Rozwiązanie usytuowania stołu załadowczego pod kątem 90° w stosunku do kierunku jazdy pozwala na jednoczesny transport rębaka i przyczepy za pomocą jednego ciągnika (rębak posiada zaczep holowniczy).

Rębak wyposażony jest w nowoczesne LED-owe oświetlenie drogowe.

Rębak bębnowy Skorpion 500RBRębak bębnowy Skorpion 500RBFot. Teknamotor

W wyposażeniu standardowym Skorpiona 500 RB mamy do dyspozycji jeden z najnowocześniejszych w Europie systemów No-stress. Automatycznie zapobiega on przeciążeniu układu napędowego dzięki czasowemu zatrzymaniu układu podającego. System pozwala w bardzo prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny oraz dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb. Programy o nazwie: „grube drewno” i „cienkie drewno” stanowią o szybkiej zmianie trybu pracy urządzenia. Bardzo łatwo jest zatem przystosować pracę rębaka do aktualnie rozdrabnianego materiału, dzięki czemu zwiększa się jego efektywność. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.

Gabaryty (DxSxW) 3870 x 2360 (3000)* x 3025 (4460)* [mm]
Waga 3400 bez HDS **[kg]
Średnica materiału pień do 300 [mm]
Ilość noży (zależna od wersji bębna tnącego) 6 tnących + 1 podporowy [szt.]
Wydajność zrębkowania do 21 [m3/h]
Szybkość podawania do 20 [m/min]
Średnica cięcia bębna 520 [mm]
Wymiary gardzieli (SxW) 550 x 370 [mm]
Długość gąsienicy stół 680, (klapa 600)*** [mm]
Szerokość zrębka do 35 mm w zależności od materiału
Sito – oczko 30x30 lub 50x50 [mm]
Min. moc WOM ciągnika 105 [KM]

()* - wymiar po rozłożeniu w trakcie pracy. 
()** - waga zależna od wyposażenia rębaka.
()*** - występuje w opcji.

Wyposażenie standardowe:

 • Oś jezdna do 25 km/h.
  • Ręcznie składana klapa załadowcza bez gąsienicy.
  • Rura wyrzutowa ze ślimakową obrotnicą 360°, deflektor.
  • Nowoczesne LED-owe oświetlenie drogowe.
  • Wałek odbioru mocy.
  • Własny system hydrauliczny.
  • System antyprzeciążeniowy No–stress z licznikiem motogodzin.

Wyposażenie opcjonalne:

• Oś jezdna z zawieszeniem resorowanym (do 40 km/h) lub pneumatycznym (do 80 km/h), osie wyposażone w hamulec pneumatyczny.
• Hydraulicznie składany stół załadowczy (klapa) wraz z gąsienicą załadowczą.
• Hydraulicznie składana rura wyrzutowa wraz z automatycznym sterowaniem obrotnicą 240° i deflektorem.
• Podwyższenie rury wyrzutowej.
• Hydrauliczny dźwig samochodowy (HDS).
• Sterowanie za pomocą Joysticka.

Więcej informacji na www.teknamotor.pl

Kontakt do działu handlowego:
tel. +48 41 26 36 823
tel. +48 41 26 36 913
e-mail: teknamotor@teknamotor.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA