/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DESIGN

Złoty medal iF Design Award dla mebla z Polski

Meble Vox

Autor: oprac. red
Źródło: Meble Vox
Data: 2015-03-05


Wielofunkcyjne łóżko dziecięce Spot zaprojektowane przez Wiktorię Lenart i wyprodukowane przez Meble Vox zostało uhonorowanych prestiżową nagrodą iF Design Award.

Łóżko piętrowe Spot by VOXŁóżko piętrowe Spot by VOXFot. Meble VOX

Do tegorocznego konkursu iF Design Award zgłoszono 4783 projektów z 53 krajów świata. 53 jurorów z 20 krajów wybrało 1629 finalistów w pięciu kategoriach. 75 spośród nich uhonorowano złotym trofeum, wśród nich znalazł się produkt z oferty Meble Vox. W ponad 60-letniej historii tego prestiżowego konkursu to pierwsza nagroda dla polskiego mebla.

Posłuchaj co o kolekcji Spot mówi jej projektantka Wiktoria Lenart

Rodzice wyposażając pokój swoich dzieci w nowe meble muszą czasami nieźle się nagłowić w jaki sposób pomieścić miejsce do spania, regały, szafy, komody, miejsce na nauki i odrabiania lekcji. Do tego wszystkiego przydałby się także kącik do zabawy i odpoczynku. A to wszystko na powierzchni zaledwie kilku metrów kwadratowych. Mała przestrzeń nie musi także oznaczać małych mebli. One mają być wielofunkcyjne i pomagać w ekstremalnych, domowych warunkach.

Kluczowe w aranżacji małych pokojów dzieci są rozwiązania, które łączą mobilność, wielofunkcyjność, rozwój kreatywności maluchów. Jeszcze przed zakupem łóżka warto pomyśleć o takim, które na powierzchni zaledwie 2 m2 połączy miejsce do spania z funkcją przechowywania dużych gabarytowo przedmiotów takich jak sprzęty sportowe i sezonowe rzeczy. Idealnie gdyby było jeszcze wyposażone w pojemne szuflady, do których wygodnie wrzuca się bieliznę i małe zabawki. W łóżku piętrowym Spot szafę ze spokojem można zamienić na mobilne wieszaki, którymi parkuje się pod łóżkiem. Taki wieszak na kółkach może stać w każdym miejscu i świetnie odpowiada na trend eksponowania ubrań na zewnątrz. Nie chodzi też o to żeby dziecko miało mnóstwo pamiątek, ale żeby rodzice zadbali o ich piękną prezentację w widocznym miejscu. Mają przypominać o zwycięstwach i niesamowitych przygodach pociech. A co zrobić gdy miejsca brakuje na dodatkowy regał? Trzeba pomyśleć o łóżku, które ma także miejsce z półkami. Jeśli dodatkowo jest możliwość ich podświetlenia dyskretnymi lampkami LED, tym lepiej!

Dzieci uwielbiają skrytki i bazy, w których mogą się zaszyć, schować przed światem. W salonie często brakuje miejsca żeby rozstawić krzesła i powiesić na nich koc. Dobrą alternatywą jest prosty stelaż, który można dokupić do łóżka. Zarówno jeżdżący jak i przytwierdzony do ramy łóżka posłuży na wiele lat. Wystarczy zwiewna tkanina i namiot Indian, łódź podwodna czy statek kosmiczny jest gotowy do zabawy. Gdy dziecko podrośnie stelaż z powodzeniem posłuży jako miejsce do ekspozycji biżuterii, lampek lub apaszek.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz