/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUD-GRYF i ENERGIA

Targi uczą jak budować energooszczędnie

Autor:
Źródło: Międzynarodowe Targi Szczecińskie
Data: 2015-03-02


Po 2020 roku wszystkie nowe budynki powinny mieć prawie zerowe zużycie energii – oznacza to spore zmiany dla sektora budowlanego i dla samych inwestorów. O tym, jak się do nich przygotować dowiecie się na targach BUD-GRYF i ENERGIA.

o oznacza budowanie energooszczędne? Jakie są aktualne rozwiązania oferowane przez producentów oraz jakie są aktualne i przyszłe wymagania nakładane przepisami  dotyczącymi oszczędności energii i izolacyjności termicznej? Na te i wiele innych pytań związanych z energooszczędnym budowaniem odpowiedź dadzą targi BUD-GRYF i ENERGIA organizowane w marcu w Szczecinie.

Tegoroczna prezentacja „Budujemy energooszczędnie – jak, z czego i dlaczego?" będzie kontynuacją poruszanego od kilku lat tematu budownictwa energooszczędnego. Specjalnie na targi zostaną zbudowane 3 różne ściany, jako przykładowe przegrody zewnętrzne, spełniające wymagania w zakresie izolacyjności termicznej, które będą obowiązywały po 2021 r. Dla zwiedzających zostanie także udostępniona aplikacja multimedialna, która pokaże, jak zmienia się współczynnik izolacyjności termicznej w zależności od wybranych materiałów i systemów grzewczych. W ten prosty sposób użytkownik aplikacji sprawdzi, jak budować energooszczędnie i ekologicznie.

Z doświadczeń przy projektowaniu budynków okazuje się, że obecnie zaprojektowanie budynku z przegrodami zewnętrznymi spełniającymi na poziomie minimalnym wymagania w zakresie izolacyjności termicznej (U=Umax) nie daje możliwości dotrzymania warunku związanego z ograniczeniem ilości energii, dostarczanej z konwencjonalnych paliw kopalnych, zużywanej w budynku na zapewnienie jego potrzeb użytkowych (EP). W celu dopełnienia wymogów prawa w budynkach poszukuje się rozwiązań pozwalających na osiągnięcie przegród o jak najlepszych właściwościach termicznych (współczynnik U) oraz jak najlepszej szczelności powietrznej przegród i ich połączeń, a także wprowadza się efektywną energetycznie technikę instalacyjną oraz odnawialne źródła energii.

W czasie trwania targów BUD-GRYF 2015 zaprezentowane zostaną pasywne rozwiązania przegród pełnych, tj. o współczynniku przenikania ciepła nie większym niż 0,15 W/(m2K). Obecny będzie również ekspert z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, który udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące zagadnienia izolacyjności cieplnej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz