/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Drzwi i okna

Patent na szybę w drzwiach

Invado

Autor:
Źródło: Invado
Data: 2015-02-26


Różne drzwi to różne możliwości dopasowania rodzaju przeszklenia. Jak dobrze wybrać skrzydła szklane? Na co zwracać uwagę?

Fot. Invado

Minęły już bezpowrotnie czasy kiedy wybór przeszklenia ograniczał się zaledwie do kilku rodzajów szyb. Dziś można przebierać spośród wielu wzorów i kolorów. Zawsze jednak należy pamiętać o efekcie końcowym jaki chcemy uzyskać. Szkło bowiem oddzieli pomieszczenia, ale jednocześnie będzie je nadal w pewien sposób łączyć.

 

Dlaczego drzwi szklane?

Drzwi szklane przełomem zdobyły domowe aranżacje. Dlaczego? Po pierwsze, wnętrze wydaje się być bardziej przestronne. Po drugie, przebijające się promienie słoneczne, sprawiają, że przestrzeń nabiera ciepłego blasku. Jest to szczególnie ważne w przypadku niedużych powierzchni, które optycznie zyskują na metrażu. Współczesne technologie umożliwiają wybór szyb, które w różnym stopniu pozwalają na przenikanie promieni słonecznych - od zupełnie przejrzystych po mleczne, które nie zdradzają tego, co dzieje się po drugiej stronie. Pamiętajmy też, że szkło hartowane jest trwałe - 7 razy bardziej odporne na stłuczenia niż zwykłe szkło. Nawet w przypadku  rozbicia, rozsypie się na kawałki o bezpiecznych, zaokrąglonych krawędziach. 

 

Jakie szyby do jakich wnętrz?

-Wybór szyby zależny jest od funkcji jaką mają pełnić drzwi szklane. Pamiętajmy bowiem, że szkło jest efektownym dodatkiem, ale tylko wtedy gdy komponuje się z przeznaczeniem i stylem wnętrza - wyjaśnia Adam Hucz, manager ds. marketingu w Invado. Jeśli drzwi mają jedynie przedzielić przestrzeń, a nie ją ostatecznie oddzielić, można się zdecydować się na wybór szyby przeźroczystej lub satynowanej. Pierwsza z nich pozwoli przegrodzić fizycznie przestrzeń, ale nie optycznie. Nadal doskonale widoczne będzie wnętrze pomieszczenia. W przypadku szyby satynowanej dostępnej, wnętrze za drzwi nabierze łagodnego białego koloru. Obraz zostanie kolorystycznie zniekształcony, ale pozostanie w zasięgu wzroku. Jeszcze inną możliwością jest wykorzystanie wyżej wymienionych szyb uzupełnionych nadrukiem. Każda z nich nabiera wtedy nietypowego charakteru, a sam wzór nadruku łatwo dopasować zarówno do minimalistycznych, ascetycznych wnętrz jak i do aranżacji wymagających nadruków kwiatowych, geometrycznych czy ornamentów. Możliwy jest nadruk na całej powierzchni drzwi (fot. 2) lub tylko dyskretne zdobienie skrzydła (fot.1). Ciekawą propozycją będzie też szyba grafit przeźroczysta. Ciemny - prawie czarny - kolor daje wyjątkowe wrażenie i będzie mocnym akcentem, skupiającym całą aranżacyjną uwagę. Przy tym cecha przeźroczystości nadal umożliwia „podglądnie” przestrzeni za drzwi, ale już nie w tak dobrym stopniu jak przy modelu z klasyczną szybą. Natomiast dla osób, które chcą zainwestować w szkło, ale pragną przy tym zachować nieco więcej prywatności , dobrym rozwiązaniem będą przeszklenia satynowane grawerowane. Nacięcia na szybie w różnych kombinacjach, czyli grawer, zachowują lekkość i estetykę drzwi, a przy tym gwarantują intymność. 

Pamiętajmy też o jeszcze jednej właściwości drzwi szklanych. Umożliwiają one doświetlenie przedpokoju czy korytarza - światło z pokoju czy sypialni wypełni niejako automatycznie pomieszczenie poprzedzające. Podobnie warto pomyśleć o zamontowaniu skrzydeł szklanych z dyskretnym grawerem w pomieszczeniach bez okna - np. w łazience, która optycznie zyska i będzie lepiej doświetlona przy jednoczesnym zachowaniu funkcji oddzielającej. 

Patent na szybę w drzwiach (Zdjęcia: 3) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz