/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Surowiec drzewny

W Białymstoku zakończono submisję drewna cennego

Lasy Państwowe

Autor: Tomasz Ginszt
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2015-02-18


W siedzibie Nadleśnictwa Czarna Białostocka 11-12. lutego odbyło się rozstrzygnięcie III Submisji Drewna Cennego i Tartacznego „Drewno Podlasia i Mazur 2015”.

W Białymstoku zakończono submisję drewna cennego W Białymstoku zakończono submisję drewna cennego Fot. Maria Nowicka-Szpakowicz

Drewno zostało przygotowane przez 22 nadleśnictwa z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Na submisję wpłynęło 20 ofert zakupu, w tym dwie oferty zagraniczne – z Estonii i Austrii. W wyniku rozstrzygnięcia procedury sprzedano prawie 96 proc. masy drewna po średniej cenie 1060,64 zł za m3.

- Drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem, ma szerokie zastosowanie, ale też wymaga dobrego przygotowania, dobrej promocji - mówi Cezary Świstak, zastępca dyrektora RDLP w Białymstoku ds. ekonomicznych.

Białostoccy leśnicy postawili na promocję cennego surowca sosnowego, z którego słyną tamtejsze lasy.

I rzeczywiście - sosna oferowana na submisji cieszyła się dużym zainteresowaniem - za m3 tego gatunku drewna kupujący zapłacili do 1600 zł. Najwyższe ceny osiągnął surowiec dębowy, za który oferowano nawet 3300 zł za m3. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również olcha, której metr sześcienny na submisji sprzedano za 1107 zł. Z pozostałych gatunków należy wymienić jesion, za który klienci zapłacili 960 zł, brzozę - 833 zł oraz lipę - 633 zł i świerk - 385 zł za m3.

Na 927 oferowanych do sprzedaży losów drewna wpłynęły 3674 oferty klientów - średnio daje to cztery oferty na jeden los.

Zorganizowana po raz trzeci submisja „Drewno Podlasia i Mazur” wskazuje, iż kształtuje się grupa stałych klientów zainteresowanych taką formą zakupu drewna. Z roku na rok pojawiają się również nowi klienci z całego kraju. Leśnicy z terenu RDLP w Białymstoku mają nadzieję, że w kolejnych latach przedstawiana przez nich oferta drewna zachęci do zakupu jeszcze większą grupę odbiorców. Osiągnięte ceny oraz słowa uznania ze strony kupujących utwierdzają w przekonaniu, że warto przeprowadzać kolejne submisje na terenie RDLP w Białymstoku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

TARTACZNICY PRZESTAŃCIE

TARTACZNICY PRZESTAŃCIE SIĘ WYGŁUPIAĆ NIE JEZDZIJCIE NA SUBMISJE.
NIECH SPRZEDAJĄ TO PSEUDO CENNE DREWNO NIEMCĄ I INNYM.
KIEDYŚ NA SUBMISJI BYŁO CENNE DREWNO TERAZ WYSTARCZY PORÓWNAĆ ŚREDNICE I JUŻ WIEMY ŻE TO ZWYKŁA TARTACZKA NIE MÓWIĄC O BÓDOWIE SŁOI CZY ILOŚCI RÓŻ CZY GUZÓW . DZISIEJSZE SUBMISJE NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z DREWNEM CENNYM.

TREP [14]Odpowiedz na ten komentarz2015-02-23 07:25:08

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz