/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

Wiązary Burkietowicz inwestują w nowoczesny tartak

Autor:
Źródło: Wiązary Burkietowicz
Data: 2015-01-31


Firma Wiązary Burkietowicz, tegoroczny laureat plebiscytu Gazele Biznesu, kosztem 12 mln złotych buduje jeden z najnowocześniejszych tartaków w Polsce.

Marcin, Marek i Bartosz Burkietowiczowie - właściciele firmy Wiązary BurkietowiczMarcin, Marek i Bartosz Burkietowiczowie - właściciele firmy Wiązary BurkietowiczFot. Wiązary Burkietowicz

Dobiegają końca prace budowlane związane z inwestycją firmy Wiązary Burkietowicz, która w Odolanowie k. Ostrowa Wielkopolskiego realizuje jeden z najnowocześniejszych tartaków w kraju. 

Zmodernizowany zakład osiągnie zdolność przetarcia 50 tys. m3 kłód rocznie, w trybie jednozmianowym. Na kwiecień 2015r. zaplanowano montaż wartej przeszło 2 mln euro linii produkcyjnej niemieckiej firmy EWD. -Żaden tartak w Polsce, o porównywalnej do naszej skali produkcji, nie dysponuje tak zaawansowaną technologią - mówi Marcin Burkietowicz, współwłaściciel firmy. Uruchomienie produkcji nastąpić ma w październiku tego roku. Całkowita wartość inwestycji zamknie się w kwocie 12 mln złotych. 

Nowa linia technologiczna wykorzystująca technologie pilarek tarczowych będzie w stanie w ciągu minuty przerobić do 60 metrów bieżących kłód. Dla porównania - traki ramowe, na których w dużej mierze bazuje krajowe tartacznictwo, umożliwiają przetarcie z prędkością do 12 metrów bieżących kłody na minutę.

Pilarki tarczowe pozwalają także na osiągnięcie bardzo wysokiej jakości powierzchni tarcicy - zbliżonej do powierzchni struganej. -Nowoczesny park maszynowy ułatwi nam produkcję tarcicy konstrukcyjnej. Będziemy szybko reagować na potrzeby większych klientów - wyjaśnia Marcin Burkietowicz. -Jednocześnie nie odwracamy się od skali mikro. 6 ruchomych pił tarczowych sterowanych przez operatora, pozwala na inny rozkrój każdej kolejnej kłody. Oznacza to, że można będzie zamówić u nas nawet kilka pojedynczych elementów w dowolnym rozmiarze. Dekarze, cieśle i majsterkowicze nadal będą dla nas ważni - dodaje.

Modernizacja zakładu najprawdopodobniej nie spowoduje redukcji zatrudnienia. Podniesie się natomiast jego standard. -Tartak to nie jest miejsce lekkiej pracy. Za parę lat może nie być chętnych do pracy w tak wymagających warunkach. Zastępując stare traki nowoczesną linią, inwestujemy także w poprawę warunków zatrudnienia - mówi Burkietowicz. Zwrot z inwestycji przewidywany jest w perspektywie 10-letniej. 

***

Wiązary Burkietowicz to krajowy lider produkcji prefabrykowanych konstrukcji z litego drewna. Od 2002 roku firma projektuje, produkuje i montuje na budynkach wiązary dachowe łączone w technologii Mitek®.

Wiązary tego typu znajdują zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym oraz w konstrukcjach projektowanych dla sektora agro.

Niemalże 1/3 produkowanych w Polsce wiązarów wytwarzanych w technologii Mitek®, powstaje własnie w firmie z Odolanowa.

W grudniu 2014 firma Wiązary Burkietowicz  po raz drugi została wyróżniona w rankingu Gazelą Biznesu. 

Wiązary Burkietowicz inwestują w nowoczesny tartak (Zdjęcia: 4)

Marcin, Marek i Bartosz Burkietowiczowie - właściciele firmy Wiązary BurkietowiczLinia technologiczna EWD wykorzystująca pilarki tarczoweHala produkcji wiązarów to inwestycja zrealizowana w 2013r.Magazyn wysokiego składowania, w którym przechowywana jest tarcica

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz