/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Dobre wyniki szwedzkiego koncernu w Polsce

Polacy napędzają IKEA

IKEA

Autor: oprac. dja
Źródło: IKEA
Data: 2015-01-28


Od czterech lat Polska notowana jest wśród trzech krajów, w których IKEA odnotowuje najszybsze tempo wzrostu sprzedaży. Polskie fabryki są jednym z głównych dostawców mebli dla sklepów szwedzkiego koncernu.

Polacy napędzają IKEAPolacy napędzają IKEAFot. D.Jabłoński

Polsce co prawda daleko do bycia największym rynkiem sprzedaży dla meblowego potentata, ale wzrost tempa sprzedaży jest imponujący. Wartość sprzedaży polskich sklepów IKE w roku finansowym 2013/2014 sięgnęła 2,38 mld zł, co oznacza wzrost o 14% w stosunku do roku poprzedniego.

-Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników w Polsce. Po raz kolejny udało nam się wypracować znaczący, 14% wzrost sprzedaży, a polski rynek pozostaje jednym z najbardziej obiecujących dla IKEA - powiedziała Evelyn Higler, prezes IKEA Retail w Polsce. -Biorąc pod uwagę tempo wzrostu, Polska jest trzecia na świecie i pierwsza wśród krajów Unii Europejskiej. Bardzo się cieszę, że Polacy coraz bardziej interesują się tematyką wyposażenia wnętrz. Klienci chętnie wybierają nasze funkcjonalne, dobrej jakości rozwiązania, a coraz więcej mebli w kuchni i sypialni w polskich domach pochodzi z naszych sklepów. W ubiegłym roku finansowym dołączyło do nas 700 nowych pracowników, dzięki czemu ilość osób zatrudnionych w spółce IKEA Retail zwiększyła się do 2,9 tys. osób. W tym samym czasie nasze sklepy odnotowały aż 23 mln wizyt. W ciągu najbliższych 20 lat chcemy zwiększyć roczne obroty do 16 mld zł, a więc prawie ośmiokrotnie. Planujemy też otwierać nowe sklepy - już w drugiej połowie 2015 roku pierwszych klientów powita sklep IKEA w Bydgoszczy - dodała Evelyn Higler.

Polska jest też drugim największym (po Chinach) dostawcą IKEA. Wartość zakupów realizowanych w polskich fabrykach należących do IKEA oraz w zakładach współpracujących z koncernem stanowi 18% całkowitych dostaw towarów do tej sieci sklepów. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz