/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Meblarstwo

Szejk przymierza się do polskich mebli

PAP

Autor: oprac. dja
Źródło: PAP
Data: 2015-01-13


Szejk Abdullah F. Alkraidees, przedstawiciel Królestwa Arabii Saudyjskiej, odwiedza firmy meblarskie na Warmii i Mazurach.

arch. Drewno.plarch. Drewno.plFot. D.Jabłoński

Meblarstwo i przemysł drzewny jest jedną ze specjalności rozwijających potencjał gospodarczy na Warmii i Mazurach. Samorząd województwa wraz z kilkoma firmami z tego regionu przygotował wspólną ofertę branży na rynek krajów arabskich.

Szejk Abdullah F. Alkraidees przyjął na siebie rolę pośrednika w nawiązywaniu kontaktów biznesowych między firmami z Warmii i Mazur a odbiorcami w krajach arabskich. -Cieszymy się z zainteresowania szejka nawiązaniem współpracy z przedsiębiorcami z naszego regionu, czego dowodem jest jego druga w ciągu ostatniego roku wizyta biznesowa w regionie. Przygotowaliśmy wspólną ofertę branży meblarskiej na rynek arabski. Składają się na nią oferty kilku firm z naszego regionu, które przyjęły naszą propozycję współpracy - podkreślił wicemarszałek województwa Jacek Protas.

-W tamtym regionie jest olbrzymi potencjał, jeśli chodzi o odbiorców, buduje się tam dużo mieszkań dla młodych ludzi, hoteli i szpitali, meble produkowane w fabrykach na Warmii i Mazurach mają bardzo wysoką jakość a przy tym konkurencyjną cenę - dodał wicemarszałek.

Wizyta gościa z Arabii Saudyjskiej stanowi część planów, dotyczących eksportu warmińsko-mazurskich mebli na Bliski Wschód.

Branża meblarska i drzewna to jedna z najlepiej rozwijających się branż na Warmii i Mazurach. Jest z jedną trzech gałęzi gospodarki składających się na tzw. inteligentną specjalizację regionu wymienioną w strategii rozwoju społeczno-gospodarczej Warmii i Mazur do 2025 roku, którą w ubiegłym roku przyjął samorząd wojewódzki.

Produkcją mebli zajmuje się tutaj ponad 1,1 tys. firm, w których pracuje ok. 12 tys. osób, co daje warmińsko-mazurskiemu najwyższy wskaźnik w Europie. Produkcja arkuszy fornirowanych, sklejek, płyt laminowanych, wiórowych oraz desek plasuje region na trzecim miejscu wśród regionów Unii Europejskiej.

Produkcją pozostałych wyrobów z drewna oraz produkcją wyrobów z korka, słomy i materiałów do wyplatania zajmuje się 1450 podmiotów na Warmii i Mazurach co daje czwartą lokatę wśród regionów wspólnoty europejskiej. Ósmą lokatę w UE region zajmuje jeśli chodzi o produkcję opakowań drewnianych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA