DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Certyfikat ISO 9002 dla Classen-Pol SA

Autor:
Źródło: Drewno.pl
Data: 2001-01-10


Firma Classen-Pol powstała w 1996 roku w wyniku przejęcia zakładu GOREX przez niemiecką grupę CLASSEN. Dzięki pomocy kapitału zagranicznego, niewielkie wówczas przedsiębiorstwo przekształciło się w prężnie działającą firmę handlowo-produkcyjną, notującą stały wzrost obrotów.

01.06.2000 firma Classen-Pol sp. z o.o. została przekształcona w Spółkę Akcyjną, w której 100% akcji posiada strona niemiecka. Obecnie Classen-Pol S.A. to firma zatrudniająca  276 osób, posiadająca nowoczesną bazę logistyczną i magazynową. Dążąc do poprawy sprawności funkcjonowania firmy oraz zaspokajania potrzeb klientów firma Classen-Pol wdrożyła System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9002.

Oferta handlowa firmy Classen-Pol na dzień 30.11.00 składa się z 4262 pozycji, z czego 627 pozycji to wyroby wyprodukowane w Polsce. Głównym dostawcą podstawowych wyrobów handlowych jest grupa Classen Niemcy. Pozostałe wyroby dostarczane są przez liczne grono poddostawców z Polski i zagranicy.
Kluczowe produkty oferowane przez Classen:
* 8 kolekcji paneli podłogowych
* panele ścienne
* drzwi wewnętrzne
* drzwiczki meblowe
* blaty kuchenne
* płyty meblowe
* drewno klejone

Classen-Pol sprzedaje wyroby w rozbudowanej sieci Dealerów, za pośrednictwem których artykuły CLASSEN obecne są w ponad 3.000 punktów sprzedaży na terenie całej Polski. Równocześnie Classen-Pol zaopatruje w swoje towary wszystkie liczące się na rynku polskim sieci marketów budowlanych takich jak: Praktiker, OBI, Castorama, Leroy-Merlin, TTW, NOMI, Bricomarche, Żelazny, Hagebau, Centrum Budowlane, Platforma oraz PSB. W ostatnim czasie Classen-Pol rozpoczął także sprzedaż swoich niektórych produktów w Internecie.

System Zarządzania Jakością wdrożony w firmie Classen-Pol obejmuje działalność handlową firmy na terenie całej Polski. Audyt certyfikacyjny przeprowadzony przez firmę DEKRA odbył się w dniach 16-18.11.2000. Realizując założenia Polityki Jakości, która jest ukierunkowana na kreowanie i zaspakajanie potrzeb klientów, Classen-Pol prowadzi szereg działań i inwestycji np. rozbudowa magazynów o ponad 100%, wdrożenie elektronicznego zintegrowanego systemu zarządzania firmą - SAP. Pozwoli to na usprawnienie obsługi klientów i zarządzania firmą, zwiększy możliwości logistyczne firmy oraz pozwoli na jeszcze większe rozszerzenie oferty. Dzięki temu Classen-Pol umocni się na pozycji lidera w kompleksowym zaopatrywaniu klientów w wyroby drewniane i drewnopochodne.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz