DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Sprzedaż drewna w LP

Sprzedaż drewna w LP [3]

Obserwując aukcje na e-drewno mam dziwne wrażenie, że od kilku miesięcy drewno się nie sprzedaje. Mam na myśli drewno iglaste i Polskę zachodnią i południową. Nie wiem jak jest w innych regionach kraju. Dlaczego nikt nie porusza tego tematu? Nie jest taki ważny? LP uporczywie, wielokrotnie wystawiają te same masy drewna po tych samych wysokich cenach licząc na to, że znajdzie się jakiś mało rozgarnięty klient. Ceny twardo stoją w miejscu. Te masy drewno to surowiec ścięty i przygotowany do wywozu. Przy obecnych warunkach atmosferycznych następuje szybko postępująca deprecjacja jakości drewna którą można dość dokładnie oszacować. Każdy dzień czy tydzień przynosi konkretne pogorszenie jakości co wpływa na wartość surowca. Można wyliczyć jakie konkretne straty z powodu niegospodarności i uporu Dyrekcji LP, zostały i zostaną poniesione i czy ktoś za to odpowie lub nie, jak to zwykle bywa w LP...

Janosik [50]Odpowiedz na ten wątek2018-06-02 09:50:00

Zgłoś nadużycie

Ja mam dwie teorie.

Mam zakład w rdlp radom, ostatnio kupiłem na e-drwwewno trochę kłody sosnowej. Cena za wc1 217-222 a z portalu 240 około i zapłace karę prawdopodobnie(chyba że gdzieś ją sprzedam). I moim zdaniem część zakładów kupuje drewno pokleskowe i nie odbiera drewna z pld. Tak samo jak ja liczą pewnie też większe i mniejsze zakłady, druga sprawa to brak rąk do pracy. Co z tego że zleceń jest od groma jak czynnik ludzki zawodzi i nie ma kim tego zrobić. I w drugą stronę może niektórzy nie odbierają surowca z powodu braków kadrowych.

tartaczek [114]Odpowiedz na ten wątek2018-06-02 16:50:07

Zgłoś nadużycie

cwaniactwo

LP ma super sposób na sprzedaż posiniałego drewna :

wystawić nawet klasę wbo w 3 grubości i w opisie najpierw pisze ,że drewno sklasyfikowane według norm. a na dole uwaga : sinizna nie podlega reklamacji

Super wybieg

znajdzie się głupi i towar kupi

LP nie ma straty , nie ma konsekwencji , a możę jest jeszcze premia za nadzwyczajne osiągnięcia marketingowe

M [2]Odpowiedz na ten wątek2018-06-03 11:43:53

Zgłoś nadużycie

Arek

Witam tartaczek ma w 100 % racje nie ma kim w ogóle robić Ukraińcom sie nie podoba praca na tartaku o Polakach nie wspomnę zamówień tyle maszyny stoją bo nie ma komu robić też mamy do odebrania od groma drewna ale jak jak nie ma kim robić...

Arek [12]Odpowiedz na ten wątek2018-06-11 08:01:57

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz