DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Osuszacz do suszarni - POMOCY!!!

Osuszacz do suszarni - POMOCY!!! [7]

Witam wszystkich,
Potrzebuje informacji na temat doboru osuszacza do prostej suszarni.
Zamówiłem od pewnej firmy z Nakła nad Notecią, prostą suszarnie kontenerową o wym dł. 5,5mx szer. 2,8m i wys. 2.7m. Jeden wentylator 3kW. Suszarnia nie ma żadnych kominków, gdyż powiedzieli mi, że nie są potrzebne, bo dadzą mi osuszacz, który wyciągnie parę. Później, jak się okazało nie przysłali mi żadnego osuszacza.... i zostawili mnie na lodzie.
Zaczynam dopiero swoja przygodę z suszeniem, więc nie szukałem profesjonalnych komór.
Czy ktoś z Was, może mi napisać jaki osuszacz kupić ( np. DEDRA 9905)? Czy jest może jakieś inne wyjście np. zrobić otwory w poszyciu dachu?
Dodam, że nie susze żadnych gat. liściastych, głównie tarcice nieobrzynaną sosnową i świerkową 25mm , 30mm.

Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
Paweł

Runner25 [8]Odpowiedz na ten wątek2018-01-02 09:44:23

Zgłoś nadużycie

jakie źródło ogrzewania suszarni? wodne, nadmuchowe, bezpośrednie?

xxx [3]Odpowiedz na ten wątek2018-01-02 09:52:21

Zgłoś nadużycie

Są dwa źródła ogrzewania:
- jedno to grzałki elektryczne, czy ...

prąd
- drugie to ciepło, które idzie z pieca. Nagrzewa ono inną sieć rozprowadzonych rurek.
Wentylator tylko powoduje sam obieg ciepła.

Runner25 [8]Odpowiedz na ten wątek2018-01-02 10:02:51

Zgłoś nadużycie

osuszacz do suszarni

Jak zaczynasz przygodę z suszarniami to tym bardziej suszarnia powinna być dobra, tu się nic nie zaoszczędzi. Nie ma suszarń do igły i do liścia są do wszystkiego. CZy w komorze masz natrysk?-teoretycznie powinien być, tem. w komorze to nawiew czy nagrzewnice? Trochę mało informacji, moim zdaniem sugerowałbym zainstalowanie kominków. Ale może wypłynąć jeszcze jeden problem sterownika, czy jest dostosowany do otwierania zaworów, natrysku, tem. pow, zamykania otwierania kominków.

jacek [19]Odpowiedz na ten wątek2018-01-02 11:00:43

Zgłoś nadużycie

Osuszacz

Nie mam żadnych natrysków
W środku jest tylko jeden wentylator. który pwoduje obieg ciepłego powietrza, które z kolei jest generowane prze sieć grzałek (na prąd oraz grzałki połączone z ciepłem z pieca)
Na zewnątrz jest tylko mały komputer, gdzie ustawiam temp i tyle.
Jeśli chodzi o ciepło i grzanie to jest wszystko okej, tyko ta cholerna para nie ma gdzie uciekać.
Chyba kominiki, jak piszesz będą koniecznością.

Runner25 [8]Odpowiedz na ten wątek2018-01-02 11:11:06

Zgłoś nadużycie

osuszacz do suszarni

Dobra stroną jest, że wentylatory zbierają ciepło z nagrzewnic. Rozumiem, że sterownik kontroluje tylko tem. pow. Nie masz sprzętu do kontroli w czasie suszenia wilg. drewna to zle.Na podstawie tych danych ustawia się w kom. tem pow. i wilg.pow. Jeżeli będziesz robił kominki trzeba doprowadzić natrysk wodny. Do tego trzeba dobrać sterownik kontrolujący otwieranie i zamykanie kominków, elektrozaworów ciepła i natrysku, zalecał bym półautomat oparty na pomiarze wilg. pow. w kom. termometr suchy mokry/różnica/ są tańsze. Jaka jest przenikliwość cieplna ścian powinna być K

jacek [19]Odpowiedz na ten wątek2018-01-03 10:06:26

Zgłoś nadużycie

Osuszacz do suszarni

Nie wszystko przeszło dopisze ; K

jacek [19]Odpowiedz na ten wątek2018-01-03 10:14:03

Zgłoś nadużycie

Suszarnia

Witam.
Proszę o kontakt odnośnie zakupionej przez pana suszarni kontenerowej z firmy z Nakła. Prawdopodobnie chodzi o firmę METAL-SK Karola Serówki. Zakupiłem u nich również taką suszarnię. Wymiary 7,5x2,5x2,7 zapłacone 35 tys. brutto. Otrzymałem tylko komorę z wentylatorem i kompletem grzałek. Resztę dokańczam we własnym zakresie a sprawę kieruję do sądu.
mój e-mail: m.pilarski@spilmond.pl
tel.: 605603258

Marcin [1]Odpowiedz na ten wątek2018-01-24 21:57:44

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz