DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Trak-Met

Trak-Met [17]

Cześć. Ktoś coś może powiedzieć na temat maszyn z tej firmy? Jak z jakością? Dosyć niedrogie są chyba. Jak jest z jakością?

J.WOOD [11]Odpowiedz na ten wątek2017-01-19 14:57:28

Zgłoś nadużycie

Już nie dlugo

Do miesiąca ma mi przyjść obrzynarka 2 stronna niedaleki tartak odemnie mają też trak meta trak tasmowy i dos go chwalili a ty co zamierzasz kupować?

Sebdrew [38]Odpowiedz na ten wątek2017-01-19 20:34:44

Zgłoś nadużycie

Zakupy

Trak ttp600 ostrzarke rozwierak i trak pionowy z wózkiem lub obrzynarke

J.WOOD [11]Odpowiedz na ten wątek2017-01-19 23:02:11

Zgłoś nadużycie

Nie polecam TRAK MET

Kupiłem nową obrzynarke z trak meta i żałuję bardzo

Piłdrew [2]Odpowiedz na ten wątek2017-04-27 22:58:26

Zgłoś nadużycie

Również nie polecam

Miałem od nich wielopiłe, tylko silnik w niej był dobry (siemens) niestety

zap. [3]Odpowiedz na ten wątek2017-05-18 15:17:25

Zgłoś nadużycie

Szukam opini

o trakach mobilnych tej firmy. Obecnie pracujemy na Goltad 750 z 2010r i powiem że jestem bardzo zadowolony. Teraz przyszedł czas na dodatkową maszynę i zastanawiamy się nad Trak-met, ale nie mogę znaleźć o nich dużo opinii. Co mnie niepokoi to pulpit stacjonarny (nie mogę na bieżąco kontrolować czy piła nie faluj). Posuw jest chyba na rolkach a nie na łańcuchu jak Goltad. Koła które utrudniają odrzucenie deski. Nie mam informacji co do jakości cięcia a to jest najważniejsze.

Kolejnym trakiem jaki mnie zainteresował to resbud oraz wirex (tutaj obawiam się że rama jest zbyt słaba).

Michal [2]Odpowiedz na ten wątek2017-06-18 11:54:50

Zgłoś nadużycie

Goltad w mojej konfiguracji chyba najlepszy.

Mamy trak taśmowy goltad 750 trak ma już 11 lat ,co rok przecina 1500m3 po 10 latach wymieniona cała elektronika (styczniki wyłączniki i inne pierdoły) przerobiony pulpit na stacjonarny dorobiona hydraulika jak w lt 70 ,silnik główny z 15kw na 22kw ściąganie desek do tyłu ,przekładnie od posuwu na szybsze dziś goltad idzie jak WM 3500 do przerobienia zostało podnoszenie głowicy na łańcuch.

luk [14]Odpowiedz na ten wątek2017-12-10 17:31:49

Zgłoś nadużycie

Resbud trak taśmowy mobilny

Szukam informacji na temat traków tej firmy. Obecnie pracujemy na goltad 750 i ma się bardzo dobrze. Zastanawiam się własnie na traki firmy Resbud, Wirex, Boldrew oraz Trak-met. Co najważniejsze to trak musi być mobilny, silnik to min 11kw piła min 40mm, długość cięcia min 9m. Zwracam uwagę na ramę żeby przy 2 kubikach na traku nie okazało się że trak się wygina (a takie drzewa też się zdarzają). Jakoś cięcia, na wejściu mam 25mm to i po 9m chce mieć też 25mm 26mm.

Czy miał ktoś doświadczenie z tymi firmami i może coś poradzić. Dzięki

Michal [2]Odpowiedz na ten wątek2017-06-18 12:01:15

Zgłoś nadużycie

Trak

Z tych trakow Trak-met będzie najsolidniejszy, potem Wirex, Boldrew i na końcu resbud (najdelikatniejszy). Oglądałem te traki i jeśli miałbym kupować to kupiłbym Trakmet lub Wirex. Obejrzyj obydwa podczas pracy. Na pewno muszą mieć pełna hydraulikę, warto się zastanowić tez nad wersjami z większymi kołami na pole 50-60mm, ale to już zależy od budżetu.

Łukasz [15]Odpowiedz na ten wątek2017-07-07 23:09:24

Zgłoś nadużycie

trak

Od trak-meta to trzymajcie się z daleka. Miałem ich parę maszyn, niestety kupionych na raz i szczerze mówiąc żadna się nie nadaje do ciągłej produkcji na 1 zmianę. Dziś nie mam żadnej i problemy się skończyły, nie będę polecał innych firm bo pomyślicie że jestem z konkurencji. Ale każda z firm konkurencyjnych jest lepsza. A jak ich maszyny są tanie i tak są wykonane.

cudak007 [4]Odpowiedz na ten wątek2017-07-20 15:31:09

Zgłoś nadużycie

Trak

Jakie miałeś maszyny od nich? Masz jeszcze?

Łukasz [15]Odpowiedz na ten wątek2017-07-23 18:38:18

Zgłoś nadużycie

maszyny

Miałem:
-trak taśmowy dwugłowicowy pionowy PRPn-2 - jakieś nieporozumienie, wszystkie pryzmy pokręcone
-trak tamowy PRU - ciągle pęka rama piłowa, niska wydajność piłowania. Drozdowskiego PRP to przy tej maszynie mercedes.
-taśmówka TTP-600 - słabe materiały, częste drobne awarie, piłować jakoś piłuje
-znajomy miał taśmówkę na szeroką taśmę to się skończyło na sądach

cudak007 [4]Odpowiedz na ten wątek2017-07-25 10:30:54

Zgłoś nadużycie

Trak

Możesz coś więcej o tej maszynie znajomego? Jak sprawa się skończyła? Co zrobił z maszyna?

Łukasz [15]Odpowiedz na ten wątek2017-07-25 20:29:28

Zgłoś nadużycie

Trak szerokotaśmowy

Czy może mi Pan dac jakiś kontakt do znajomego ? Również mam problem z firmą trak-met chciał bym porozmawiać z Pana znajomym. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam!

Marcin [2]Odpowiedz na ten wątek2018-01-11 08:50:20

Zgłoś nadużycie

Trak

Napisz do mnie na zelmerek07@gmail.com

Łukasz [15]Odpowiedz na ten wątek2018-01-13 21:32:00

Zgłoś nadużycie

maszyny

Trak-met zabrał szeroką taśmę z powrotem, a znajomy kupił 10 letniego wood-mizera chyba lt-40. Teraz tnie zadowolony, a zapłacił połowę pieniędzy.

cudak007 [4]Odpowiedz na ten wątek2017-07-28 13:54:54

Zgłoś nadużycie

a jesli chodzi o traki mobilne lignume mm700hk/2 trak mobilny dwuglowicowy lub ...

mm700hk jednogłowicowy ?? czy ktos pracował na takich maszynach ??

adam [14]Odpowiedz na ten wątek2017-12-10 13:48:04

Zgłoś nadużycie

trak-met

miałem ttp600 premium plus i musiałem sprzedać- ta maszyna mimo swoich rozmiarów nie nadaje się do cięcia grubego materiału typu dąb, buk o jesionie można tylko pomarzyć. Szkoda słów.. Dotychczas miałem do czynienia z trakami wood-mizer lt40 i lt70 w różnej konfiguracji hydrauliki i tam były problemy jedynie z doborem taśmy do sezonu/gatunku ale to normalne dodam że te woodmizery były bardzo stare ale niezawodne i mimo mniejszych rozmiarów/przekrojów wytrzymalsze.

Po bardzo krótkim używaniu wyniknie problem i co wtedy? Serwis który nie jest wydolny z tygodnia na tydzień przekładanie, tłumaczenie, przepraszanie albo brak odpowiedzi. Jeżeli ktoś chce na tym robić interes to obsługa serwisowa dyskwalifikuje te założenia.

Marcinez [9]Odpowiedz na ten wątek2018-01-14 17:47:31

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz