DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Wagner MMC220 - wilgotnociomierz do drewna

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Jaki to rodzaj drewna [zdjęcie] ?

Jaki to rodzaj drewna [zdjęcie] ? [4]

Witam.

Proszę o informacje jaki to rodzaj drewna, jeżeli można to oczywiście ocenić na podstawie zdjęcia:
http://ins-brand.com/rozne/drewno.jpg

Jest to parkiet w plastrach o rozmiarze 44x44cm (jak na zdjęciu). Jeden element ma rozmiar 2,75x11cm.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam !

Marcin [1]Odpowiedz na ten wątek2016-12-30 10:11:41

Zgłoś nadużycie

co to za drewno

jeśli chodzi o rodzaj drewna, to jest to najbrzydszy z możliwych (ale to moja prywatna opinia)
tak w ogóle do drewno bukowe (chyba najbardziej charakterystyczne i najłatwiejsze do rozpoznawania)
dla mnie drewno bukowe ma kolor świńsko-różowy (niestety 7 lat pracy w masarni robi swoje).
kup sobie parkiet jesionowy. w żaden sposób nie ustępuje twardością, za to przy odpowiednim wyborze (wersja selekt pozyskana z samego bielu), będziesz mieć piękną, jasną podłogę.
a jak ciemną to mi się podoba najbardziej wiąz - trudno kupić, ale dla mnie drewno wiązowe jest najładniejsze, zwłaszcza jak ma mnóstwo drobnych sęczków. drewno kompletnie nieznane i niedoceniane. a piękne.
jakiś czas mój znajomy kupił klepki wiązowe w wyprzedaży za... 40zl/m3 - wyprzedaż jakiegoś magazynu, aż mnie pozytywna zazdrość gryzła :)

jak chcesz odcienie zółto-zielono-brązowe i twardość największą z tego, co rośnie u nas, to polecam drewno robiniowe (popularnie akacjowe). bardzo ładne.

dębu nie kupuj. będzie droższy zapewne niż wszystko wymienione powyżej. no i parkiet taki, jak u każdego w domu.
i - co może przekona - drewno dębowe ma niższe wskaźniki wytrzymałości mechanicznej niż jesion i robinia. wiąż trochę słabiej, ale skoro się robi deski podłowe z sosny, a nawet świerka, to w ogóle nie ma o czym gadać

pozdrawiam serdecznie :)

Robert [10]Odpowiedz na ten wątek2016-12-30 12:20:29

Zgłoś nadużycie

hmm buk

Zgadza się to buk! Moim skromnym zdaniem buk parzony ma świetny kolor ( może dlatego,że jestem kobietą :)) ) .

Parkiet jesionowy-cudo. Jesion ma piękny kremowo-brązowo-biały rysunek i można znaleźć deski , które mają piękne usłojenie. :)

Pozdrawiam

EWA [2]Odpowiedz na ten wątek2017-01-18 14:05:12

Zgłoś nadużycie

Buk

Potwierdzam: na zdjęciu mozaika parkietowa z drewna bukowego. Przed erą paneli laminowanych podstawowe pokrycie podłóg w blokach i nie tylko.

Dominik Jabłoński [308]Odpowiedz na ten wątek2016-12-30 22:59:16

Zgłoś nadużycie

Ewidentnie jest to buk

Mariusz [2]Odpowiedz na ten wątek2017-03-14 15:48:03

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail