DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
TARCICA.PL - internetowy sklep drzewny

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Czy mozna zarobic na przetwarzaniu drewna??

Czy mozna zarobic na przetwarzaniu drewna?? [6]

Witam serdecznie,

zastanawiam się głeboko czy zainwestować w suszarnię drewna i maszyny do obróbki np. trak tasmowy, grubościówkę itd. Temat suszarni był poruszany na tym forum, dla tego nie musicie mi przypominać ;) ale mam nieco inne pytanie- czy jeżeli wydam kwotę od 300.000 zł do 600.000 zł mam szanse na jakies godziwe zyski- czyli na czysto przynamniej 5000 zł? Chciałem zainwestować w suszarnię itd, z założeniem że energie będe miał za przynajmniej połowę ceny. Dla tego chodzi mi po głowie suszarnia z firmy suszarnie.eu - dzialające tylko w oparciu o energię elektryczną które suszą drewno wentylatorami- najmniej skomplikowana sprawa itd.

Nie musze inwestować w suszarnię- myślałem tez nad produkcja cegieł np. Jeżeli chodzi o drewno to mam plan(nie wiem czy moge zdradzać :) na produkcę domów- tak produkcje ;) paneli ekologicznych domów, do tego potrzeba mi troche drewna, ale jezeli chodzi o drewno to myśałem nad kupnem drewna np. z białorusi albo ukrainy taniej(widziałem na forum wątek apropos tego) po wysuszeniu i byc może obróbce sprzedaz np do Niemiec.

Pozdrawiam,
więc w skrócie-
1. czy opłaca się przy zanizonych cenach energii i surowca suszyć i przetwarzać drewno na eksport?
2. Co sądzicie o suszarniach z firmy Borowscy- suszarnie.eu?
3. Jeżeli ktos ma jakiś pomysł na biznes w przedziale 300.000 do 600.000 zł to zapraszam do rozmowy itd. Może jakas spółka? :)

BK [3]Odpowiedz na ten wątek2013-09-12 22:46:31

Zgłoś nadużycie

z taka kasą to mozna

kolego z takim kapitałem jest sens. kupić troche maszyn i działać, tylko jest kwestia zasadnicza, trzeba na tym się znać, a to wymaga czasu, za pieniądze nie kupisz doświadczenia i znajomości, układów. produkt może zrobic każdy tylko trzeba go dobrze sprzedac i jeszcze pieniądze dostac za niego, to jest najważniejwsze.

tartaczek [50]Odpowiedz na ten wątek2013-09-15 14:14:13

Zgłoś nadużycie

czy zarobisz

Zdecyduj się czy chcesz produkować cegłę czy zastać w branży drzewnej. Ja moge mówic o tej drugiej. Czy chcesz produkowac domy, czy sprzedawac suszoną t-ce , formatki, fryz, z gat cennych to w branży 2 odrebne kierunki mimo, że w wielu przypadkach obrabiarki sie powielaja. Jeżeli nie jesteś zdecydowany mósisz zrobić wstępne założenia uwzględniając skale wielkości.Z suszarniami dobrze kombinujesz, gdyż opłacalność wynikająca z technologi obecnie kończy się lub zaczyna na suszarniach, tych urządzeń zdobąć D.T.R. Jeżeli to zrbisz z głową , możesz zarobić więcej niż sumę którą wymieniłeś

Antoni [80]Odpowiedz na ten wątek2013-09-15 16:55:22

Zgłoś nadużycie

A nie lepiej w usługi meblowe???

Kup maszynę CNC
http://www.youtube.com/watch?v=SFDFzYjjVTM
Jeden pracownik (operator z funkcją przedstawiciela u klienta)
Zysk 5.000 murowany gdy zbyt będzie
Obróbka drewna bardzo skomplikowana, a płytę kupisz wszędzie wydajność przejrzysta i pewna.
Pozdr.

Krystian [30]Odpowiedz na ten wątek2013-09-24 21:52:57

Zgłoś nadużycie

Dzięki za odpowiedzi

może i lepiej w usługi meblowe. A może nie? nie wiem w sumie bo duża konkurencja jest wmeblach i znam sporo osób co ledwo dają radę w tej branży..., wiem tylko że na razie "chyba" chciałbym wydac około 300.000 zł na
- suszarnię drewna - około 120.000 zł
- trak tasmowy około 60.000 zł
- grubościówka, strugarka itd- jakieś maszyny do obróbki około 50.000 zł

tak aby zarobić na sprzedaży własnego, wysuszonego drewna np. na export- ponoć niemcy biorą w dużych ilościach.

Dobry to pomysł?? Bo suszarnie chyba wezmę zasilane elektrycznie- produkcji firmy suszarnie.eu

Pewnie jestem dla nie których tutaj konkurencją ale spoko, chodzi mi głównie o eksport drewna na zachód. Oraz z czasem inną rzecz, ale też raczej głównie w zachodniej UE.

Pozdrawiam

BK [3]Odpowiedz na ten wątek2013-09-25 21:21:07

Zgłoś nadużycie

jaki eksport

chłopie jak masz kase to zacznij robic więźby i troche stolarki(podbitka, elewacja, podłogówka),kupujesz drewnow c klasie i segregujesz, wystarczy trak(dobrej firmy i wydajny), suszarnia i strugarka żeby takie elementy szybko i sprawnie produkować. na eksport to trzeba robić większe ilości.

tartaczek [50]Odpowiedz na ten wątek2013-09-25 21:27:37

Zgłoś nadużycie

ok

a do więźby i podbitki, i podłogówki wystarczy tylko strugarka? chciałem tez grubościówkę ewentualnie.

i suszarnię elektryczną- około 50 m3 wsadu. Jaki mógłby być przeciętny zysk z takiej inwestycji? tak jak mówisz przy założeniu tylko więźby i stolarka??

Bo przyznam szczerze że myśłałem nad czymś innym, ale może twoja jest racja ;)

Dzieki i pozdrawiam

BK [3]Odpowiedz na ten wątek2013-09-25 21:36:10

Zgłoś nadużycie