Nie jesteś zalogowany - niektóre funkcje serwisu wymagają logowania.

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
jakiej firmy trak wybrać

jakiej firmy trak wybrać [21]

witam wszystkich przymierzam się do wymiany traka taśmowego na nowy i chciałem się dowiedzieć jaki trak byście mi polecili trak będzie wykorzystywany do cięcia tarcicy budowlanej, parametry traka ;12m długości,pełna hydraulika,programator cięcia,pełny automat; korowarka zgóry dziękuje i pozdrawiam

adam 1981 [2]Odpowiedz na ten wątek2009-01-08 10:55:36

Zgłoś nadużycie

polecam wood mizer lt 70 puzniej długo długo....przerwa i przepasc ...

technologiczna i zaczynaja sie wszelkie podróbki nawety te produkowane od 10 lat,ja wymieniasz na lepsze to przedewszystkim wysiag wnioski z poprzedniego sprzetu i kup trak na szeroka tasme min 100 mm.

ersste [42]Odpowiedz na ten wątek2009-01-16 19:09:09

Zgłoś nadużycie

pracuje na wirexie

obecnie pracuje na traku Wirexa , z pelna hydraulika i jestem bardzo zadowolnony (chociaz trak ma juz kilka lat), poprzednio mialem Lignume i roznica w cieciu jest znaczaca moim zdaniem.
A co do wood mizera to kupna nowego to swietna inwestycja, gorsza sprawa jest kupno jakiegos "grata" 10cio letniego, poniewaz tam instalacja jest glownie na 12V i koszty wymiany np roznych stycznikow sa duzo drozsze niz w inych trakach . Wiec koszty eksploatacji sa wieksze:)

Mario [15]Odpowiedz na ten wątek2009-01-18 12:36:01

Zgłoś nadużycie

Wirex to lipa

Witam, od 5 lat mam lignume MM-700HK w pelnej wersji, maszyna pracuje jak powinna, tolerancja ciecia utrzymuje sie w granicach 0,5-0,9mm, mocna konstrukcja pozwala na obrabianie naprawde duzych klód, nalezy stosowac sie do instrukcji obslugi a wtedy nie bedzie problemow, gadanie ze wirex jest lepszy jest mocno przesadzone, przed zakupem traka zjezdzilem kilka miejsc gdzie staly traki wirex-a ludzie byli niezadowoleni maszyna jak i samym serwisem.

marianwoj [1]Odpowiedz na ten wątek2009-07-28 15:32:21

Zgłoś nadużycie

dzięki za wpisy wood mizer trochę przydrogi , a co sądzicie o traku od ZM ...

Jabłoński , może ktoś ma doświadczenie z trakiem TRAK-MET Biskupiec (bo słyszałem że to nic ciekawego, ale taniego)

adam 1981 [2]Odpowiedz na ten wątek2009-01-18 21:09:07

Zgłoś nadużycie

badziewie!

nie wiem jak traki taśmowe TRAK-MET, ale taki mały ramowy pionowy co robią to straszne badziewie, słyszałem że to podróbka traka Drozdowskiego i chyba to prawda, bo patrzyłem na strony internetowe obydwu tych producentów i faktycznie z wyglądu są trochę podobne do siebie (jakośc i estetyka wykonania Drozdowskiego oczywiście tysiac razy lepsza) a opis techniczny maszyny Trak-met "zerżnął" słowo w słowo od Drozdowskiego. Ale nawet nie ma co mówic - "oryginał" Drozdowskiego to niebo a ziemia w porównaniu z "podróbką" Trak-met-u - ci co ją mają klną na to dziadostwo i psują sobie nerwy

kristofer [2]Odpowiedz na ten wątek2009-04-01 14:22:01

Zgłoś nadużycie

Trak drozdowskiego jest naprawdę dopracowany

adam [3]Odpowiedz na ten wątek2009-01-19 21:08:55

Zgłoś nadużycie

po latach praktyki doszłem do wniosku ze o jakosci ciecia nie decduje marka ...

traka ,awszem ma rka tez na znaczenie ale jakosc i przygotowanie piły do traka jest najwazniejsze ,obecnie tne na takzanym złomie ,trak samoróbka kupiony z psie pieniadze ,poprzednikowi tak szło ze zdesperowany oddał po cenie złomu ,załozyłem odpowiedznia tasme i traaak tnie 8 mm lamale szer 50 cm przez 5 m ,i po przeschnieciu lamela idzie na szlifierke ,zaden trak na waska tasme nie zrobi tego co na szerokiej sie wytnie ,o osztował tyle co połowa vatu za profesjonalna tasmówke na waska tasme.

ersste [42]Odpowiedz na ten wątek2009-02-06 21:53:01

Zgłoś nadużycie

DROZDOWSKI - jestem zdecydowanie na TAK!

traki Wood-Mizera to zabawki w porównaniu z trakami DROZDOWSKIEGO (solidna, masywna konstrukcja do ciężkiej pracy na tartaku... a Wood-Mizer - lipne to i mizerne)

Mika [4]Odpowiedz na ten wątek2009-03-27 14:49:24

Zgłoś nadużycie

DROZDOWSKI - jestem zdecydowanie na TAK!

traki Wood-Mizera to zabawki w porównaniu z trakami DROZDOWSKIEGO (solidna, masywna konstrukcja do ciężkiej pracy na tartaku... a Wood-Mizer - lipne to i mizerne)

Mika [4]Odpowiedz na ten wątek2009-04-01 14:12:30

Zgłoś nadużycie

podaj za jaka kase chcesz kupic bo jak od jekiegos rzemieslnika to szkoda ...

twojej kasy,to już lepiej kupić używanego wood mizera i wymienić kilka cześć decydujących o jakości ciecia , a w ogóle to polecam trak na szeroka taśmę ,100-120 cm mam takie dwa i chce sprzedać (...)

ersste [42]Odpowiedz na ten wątek2009-01-24 21:50:41

Zgłoś nadużycie

Od Administratora

Posty o charakterze biznesowym (typu kupię, sprzedam) są z Forum usuwane.

Administrator [36]Odpowiedz na ten wątek2009-01-25 16:58:31

Zgłoś nadużycie

Zakup Traku Taśmowego

Witam przymierzam się do kupna traka taśmowego i chciałbym się dowiedzieć jaki trak byście mi polecili , mogę przeznaczyć max 60tys .Zastanawiam się nad trakiem szeroko taśmowym AL-700 http://allegro.pl/trak-tasmowy-szerokotasmowy-certyfikat-ce-producen-i1577728356.html
Co o tym myślicie ^ ?
Może jakieś sugestie czym kierować się przy zakupie traka?
Pozdrawiam

Adam [2]Odpowiedz na ten wątek2011-04-30 10:07:14

Zgłoś nadużycie

traki DROZDOWSKI - seria TTM

Polecamy traki Drozdowski serii TTM
Cena od 36.000 do 50.000 netto
Dane techniczne na link
Filmy:
http://www.youtube.com/watch?v=0DgEVkePeWo&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=0DgEVkePeWo&feature=related

Pytania? - tel. *** lub e-mail
Możemy podac namiary na uzytkowników w/w traków w Pana rejonie

Wiadomość edytowana przez Administratora

ZM Drozdowski [5]Odpowiedz na ten wątek2011-06-20 11:30:03

Zgłoś nadużycie

TTM-1100

http://www.youtube.com/watch?v=pU_n8P832pM&feature=related

ZM [6]Odpowiedz na ten wątek2011-06-20 11:32:31

Zgłoś nadużycie

moda na traki szerokotaśmowe

Wbrew powszechnie panującej modzie na traki szerokotaśmowe jestem nadal zwolennikiem traków na wąską taśmę, co więcej uważam że im węższa taśma tym lepsza, ponieważ im mniej płaszczyzny piły pracuje w drewnie= mniej płaszczyzny do tarcia, tym cięcie idzie lżej i prościej, wąska piła jak na moment ucieknie z właściwej prostej linii cięcia (zafaluje) to łatwiej jej wrócic ponownie do tej linii z racji tego że jest właśnie wąska, bardziej "zwinna" a dla szerokiej taśmy jest to wręcz niewykonalne. Wielu polskich producentów zabierając sie za produkcję traków na szeroką taśme na bazie traków wąskotaśmowych zapominając o bardzo istotnych rzeczach - o zwiększeniu naciągu piły stosownie do szerokości taśmy, czyli nawet 3-krotnie więcej niż był przy wąskiej taśmie oraz o odpowiednim zwiększeniu średnicy kół, taki trak nie ma prawa ciąc nie mówiąc już o jakiejśc większej wydajności czy lepszej jakości cięcia

Jerzy [1]Odpowiedz na ten wątek2011-06-21 14:55:36

Zgłoś nadużycie

dobra jest pilarka szeroko taśmowa fodu bydgoszcz

widziałem ją jak pięknie cieła buczynę to FRKA 110

lex [8]Odpowiedz na ten wątek2011-05-31 10:08:22

Zgłoś nadużycie

Odradzam traki szerokotaśmowe sam posiadam słowienskiej firmy nie będe ...

podawał marki ale dystrybutorem jest firma Polska . Traki te są nie za specjalne sporo energi zużywają komputer wariuje przestawia wymiary desek zle liczy snity kantówka od spodu to +- 3mm , korowarka sterowana hydraulicznie chodzi jak chce , z pil urywają się zęby zaraz trzeba regenerować , zeby krzywią się trzeba je prostować bo nie da się pracować. co najgorsze ze już 2 piły mi spadło a jedna to koszt 800 +vat .Traki szerokotaśmowe to przereklamowany sprzęt a kazdy sie tak zachwyca lepiej juz kupic trak pionowy z wózkiem hydraulicznym . zaluje ze kupiłem traka szerokotasmowego myslałem za 150 tys do czegos zobowiazuje , lepiej kupic 2 traki na waską tasmę oczywiscie z hydraulika ,

Tadeusz [1]Odpowiedz na ten wątek2011-06-01 20:44:03

Zgłoś nadużycie

Totalne bzdury!

Po pierwsze Pan nie jesteś żaden Tadeusz bo taki nie kupił maszyny!
Po drugie niby to jakie dwa traki na wąską taśmę i z hydrauliką kupi Pan za 150 tyś zł? Ma Pan na myśli te "pseudo traczki" o wadze w przedziale od 1 t do 2,5 t gdzie przy większej kłodzie gdy spadnie na torowisko gibają się jak huśtawka. I po trzecie takie bzdury mogą pisać tylko pseudo producenci traczków do cięcia dykty albo tektury! Natomiast jeżeli mówimy o traku pionowym to inna bajka bo tutaj cena zaczyna sie od 300 tyś netto przy traku górnonapędowym.Czyli krótki komentarz: "Gdzieś dzwoni tylko chyba nie w tym kościele" :)

Pozdrawiamy! [2]Odpowiedz na ten wątek2011-07-14 12:25:34

Zgłoś nadużycie

FOD

nie znam pilarek taśmowych FODu ale traki ramowe pionowe robią bardzo dobre

ZM Drozdowski [5]Odpowiedz na ten wątek2011-06-20 11:43:02

Zgłoś nadużycie

ZM Drozdowskiwy - moglibyście coś podpatrzeć od konkurencji bo wg nic nie ...

macie z elektroniki w dzisiejszej dobie robić traka bez hydrauliki to grzech , zwykłemu chłopu dać się tak orobic codziennie .... macie traka ktory technicznie nie ma mocnych jakosc wykonania bardzo wysoka ale czemu nie mozecie zrobić na falowniku posuwu . Mialem wasza taśmówkę ttm 800 ale sprzedałem siedzisko nie nadaje się do pracy tydzień po zakupie szlo do przerobienia . kręgosłup wysiadł od tego biegania z taśmówki po obroty itd . Czemu nie możecie zamontować pulpitu operatora gdzieś z boku no rozumiem ze pila nie możne chodzić na sucho ale można dać trakowi bardzo szybki powrót i opuszczanie i może zneutralizowało by się to pomyślcie nad tym mogli byście tez na ślizgach zrobić by ciszej chodziła maszyna w sumie dość często później trzeba ustawiać ale nie wyła by tak ze w słuchawkach uszy bolą . Denerwują mnie te wasze prędkości posuwowe na wariatorze tak samo w traczku pionowych czy ten kraj jest nie rozwinięty ??? bierzcie się do roboty w końcu weźcie przykład w Woltera Lachmety z deka ale kupuje maszyny od konkrecji ściąga z nich cala konstrukcje i klepie tak samo jak wasza ostrzałkę ;)

tadzik [3]Odpowiedz na ten wątek2011-06-26 14:08:11

Zgłoś nadużycie

Oj Tadzik

Twoje wynurzenia technicznie trącą mi konkurencją coś produkującą z maszyn niskiej jakości a nie prawdziwym tartacznikiem. Każdy nabywca naszych traków TTM wie, że od lat instalujemy w posuwie falowniki. Niestety ciągle musimy też produkowac drogie wariatory bo nasz przedstawiciel norweski (są tam prawdziwe zimy) nie chce znac u siebie nic innego za co dopłaca ekstra 380 euro. Podobnie wygląda handel z przedstawicielem w Ekaterinburgu, z tą tylko różnicą że od Rosjan wymagamy niższej dopłaty za opcję z wariatorem.
Panie Tadzik, reszta Twojej treści to chaos, nie rozumiem co piszesz a tym bardziej co chcesz opisac. Wyłapałem:
1) "kręgosłup wysiadł od tego biegania..."? Bieganie zawsze dobrze służyło kręgosłupowi, taka forma rehabilitacji, więc nie rozumiem.
2) "Woltera Lachmety" - nie znam ani kogoś ani czegoś takiego, zrozumiałem tylko że coś podgląda i kopiuje. Lepiej się jednak czuję gdy kopiują nas i niech tak zostanie.

Stefan Drozdowski [1]Odpowiedz na ten wątek2011-07-11 12:19:23

Zgłoś nadużycie

Targi Drema 2014

Targi Eko-Las 2014