Nie jesteś zalogowany - niektóre funkcje serwisu wymagają logowania.

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Jaki trak do drewna do małego tartaku??

Jaki trak do drewna do małego tartaku?? [17]

Witam. Chcę otworzyć mały tartak. Głównym produktem na początek będzie więźba dachowa, łaty, deski itd. Jaki trak proponujecie do mojego zakładu. myślałem nad trakiem tarczowym waltera bo nie trzeba obrzynarki, czy lepsza będzie taśmówka + obrzynarka.?? która rozwiązanie będzie wydajniejsze i tańsze w urzytkowaniu? jaką jakość cięcia otrzymam z taśmówki a jaką z traka tarczowego??

tartak91 [3]Odpowiedz na ten wątek2011-01-30 15:39:55

Zgłoś nadużycie

Daj sobie spokój

Tartak to niejest biznes . Małe tartaki idą pod nóż dzięki polityce LP. Poczytaj kolego co się dzieje w branży , Zobacz w gazetach branżowych ile tartaków jest na sprzedaż .Produkcja jest nieopłacalna , za chwilę będziemy konkurować cenowo i jakościowo z duzymi tartakami z Niemiec. Mamy małe szanse. Zacznij od handlu żeby poznać specyfikę branży . I dobrze to przemyśl. Bo szkoda kasy.

Adam [172]Odpowiedz na ten wątek2011-01-31 07:44:40

Zgłoś nadużycie

I to jest chore

Ja podejde do tego z innej strony

Każdy kto ma 20 tys w kieszeni może kupić sobie taśmówkę i ciąć więźby samemy albo zatrudnić paru ludzi na czarno i jak tu potem ma sie utrzymać mała firma "legalnie prowadząca działalność" gdy ten co ma taśmówkę oferuje materiał kilkaset zł taniej.

Darek [38]Odpowiedz na ten wątek2011-02-04 19:14:34

Zgłoś nadużycie

kurde proszę Was o opinie na temat maszyn a Wy mi odpowiadacie jaka jest sytuacja na rynku!!!

może ktoś powie coś odnośnie mojego pytania. A to czy się opłaca czy nie pozwólcie,że sam ocenię:)

tartak91 [3]Odpowiedz na ten wątek2011-02-04 19:50:12

Zgłoś nadużycie

kurde

Na temat maszyn też musisz sam podjąć i ocenić . Nie piszesz ile chcesz produkować . Czy chcesz produkować Mercedesem czy Trabantem . Najpierw cel ,ile chcesz produkować i jakiej jakości oczekujesz.

Adam [172]Odpowiedz na ten wątek2011-02-05 08:00:58

Zgłoś nadużycie

Jak chcesz najtaniej to taśmówka z pełną hydrauliką

Darek [38]Odpowiedz na ten wątek2011-02-04 19:55:37

Zgłoś nadużycie

trak drozdowski TTM 1100

trak Drozdowski TTM 1100 to najlepsza masyzna na rynku do wszelkiego rodzaju drewna, mamy na firmie 2 sztuki chodza na 2 zmiany codziennie, maszyna profesjonalnie zbudowana jak wszystkie pana Drozdowskiego, do tego trzeba ostrzalke i rozwierak rowniez z firmy drozdowski, pozdr

palety IPPC [26]Odpowiedz na ten wątek2011-02-05 16:57:11

Zgłoś nadużycie

chcę przecierać około 150m3 miesięcznie drewna, głównie na więźby dachowe

wiem, że jakość uzyskana z traka taśmowego nie jest zbyt dobra. Kiedy kupowałem drewno na tartakach w okolicy, które tną na taśmówkach nie spełniało moich oczekiwań (fale, nie równa powierzchnia) . A właśnie na jakośc moich wyrobów chcę postawic. no i właśnie dlatego zastanawiam się nad trakiem tarczowym pionowo poziomym Waltera bo strojcad dkp6 jest za drogi. Tylko nie wiem jakie wady ma trak Waltera. jedyne co wiem to, że będzie durzo więcej trocin ale teraz je można dobrze sprzedać.

tartak 98 [1]Odpowiedz na ten wątek2011-02-05 18:14:48

Zgłoś nadużycie

dobra jakosc - Drozdowski TTM 1100

Suchaj powiem ci po kolei, jezeli ktos ci sprzedal tarcice pofalowana napewno nie jest to wina traka tylko, umiejetnosci operatora, zle ostrzone pily i ich rozgiecie oraz kat natarcia zeba to sa przyczyny falowania podczas ciecia, predkosc ciecia jest wazna itp, jak wczesniej wspomnialem mamy na firmie 2 traki TTM 1100 Drozdowskiego, sa to najlepsze maszyny tego typu na polskim i europejskim rynku, kosztuja spoor ale sa warte pieniedzy, tniemy rozne drzewno od sosny , swierka deba buka topole osike na modrzewiu konczac, brusy sa gladkie i bez pofalowan, nasi trakowi sami ostrza pily na sotrzalkach ustawionych przy trakach maja tez rozwieraki, ciecie drewna to nie jest latwy temat trzeba troche klod przetrzec aby robic dobry towar, trak tarczowy jest pomylka mozna na nim tylko klody do 70 cm obrabiach i max 7 m dlugosci no i fabryka trocin, kubik wiezby 800 zl kubik trocin 120/m3 wiec jak chesz dobrze sprzedac trociny skoro sa tansze o 700 %, powtarzam falowanie materialu to nie skutek traka ale rozgiecia pilu jej ostrzenia i odpoczynku, oraz predkosci ciecia, jedz na targi drema 2011 tam pan drozdowski zawsze wystawia trakl TTM1100 zobaczysz jak tnie na nim klody topolowe o srednicy 1 metra i kazdy brus jest rowny jak lawa, jezeli masz pytania pisz gg 8674515, przecieramy drewno od 1994r to jest okolo 17 lat wiec dobrze sie znamy na tym temacie

palety IPPC [26]Odpowiedz na ten wątek2011-02-06 01:09:03

Zgłoś nadużycie

na traku ttpp 450-550 można ciąć kłode o średnicy do 1m

chyba miałeś na myśli inny trak tarczowy. W ttpp maksymalny wymiar uzyskanej kantówki to 20x20 a długośc torowiska nie jest określona. rzaz tarczy przy piłach o średnicy 55cm to 5mm czyli około 2 razy większy niż na taśmówkach. racja trochę durzo. A na targi z pewnością się wybiorę. wrzucę jeszcze kilka linków z filmikami maszyn tego typu warto zobaczyć.

http://www.youtube.com/watch?v=7Uerjtbtq0U
http://www.youtube.com/watch?v=2ER_j48m3sY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=6IuUqgzUzT8&feature=related
http://www.tondo.spb.ru/c2.html
http://www.youtube.com/watch?v=KAdo4JBflUg&feature=related

tartak91 [3]Odpowiedz na ten wątek2011-02-06 18:02:38

Zgłoś nadużycie

zestaw 2 trakowy

musze przyznac ze fajnie to idzie na tarczowkach, material schodzi ze stolu juz gotowy nie trzeba przerzucac odpadow itp, w takiej sytuacji dobra maszyna to zestaw maszyn TTM Drozdwoski 1100 do duzych i dlugich klod, a trak tarczowy walter do szybkich i malych zlecen, wtedy idzie jak rakieta mysle, pozdr

palety IPPC [26]Odpowiedz na ten wątek2011-02-06 19:02:01

Zgłoś nadużycie

no właśnie materiał schodzi gotowy, cięcie w obydwu kierunkach.

a to pozwala zaoszczędzić na obrzynaniu tarcicy do której potrzebny jest kolejny pracownik albo dwuch, a dokładność będzie wydaje mi się większa niż na taśmówce bo wystarczy tylko kupić dobre piły tarczowe z węglikiem których rzywotność będzie większa niż taśmy. A ostrzenie rzadsze niż brzeszczotu taśmowego. Uwarzam, że opcja z trakiem tarczowym pozwoliła by zmniejszyć stanowczo koszty produkcji. może na trocinach się straci bo będzie ich sporo ale w zamian za to więcej zyskam na obrzynaniu.

tartak91 [3]Odpowiedz na ten wątek2011-02-06 20:24:08

Zgłoś nadużycie

trak walter

witam czy mógłbyś napisać co w końcu kupiłeś bo też planuję kupienie traka tarczowego WALTER ale nie wiem jakie ma wady ?

stefan [3]Odpowiedz na ten wątek2012-09-09 16:44:26

Zgłoś nadużycie

Właśnie chcę sprzedać trak Waltera

Wszystko w ogłoszeniach . Tu moderator nie pozwoli zamieszczać danych.

ze stazem 12 letnim [29]Odpowiedz na ten wątek2012-09-24 18:30:43

Zgłoś nadużycie

dlaczego sprzedajesz Waltera

jeżeli jesteś użytkownikiem traka TARCZOWEGO WALTER to proszę napisz swoją opinię na temat tej maszyny ponieważ wacham się czy kupić taśmówkę czy tarczówkę.Napisz jakie ma wady a jakie zalety,z góry dziękuję za opinię

stefan [3]Odpowiedz na ten wątek2012-11-04 12:29:32

Zgłoś nadużycie

Opinie o Traku tarczowym walter td-500

Drodzy Koledzy, co sądzicie o traku td-500? Proszę o wasze uwagi.

Łukasz [1]Odpowiedz na ten wątek2013-10-30 10:15:21

Zgłoś nadużycie

trak tarczowy walter

witam ja też szukam i rozpytuję o waltera i opinie są sprzeczne.jedni chwalą inni krytykują może ty wiesz coś ciekawego??

STEFAN [2]Odpowiedz na ten wątek2013-10-30 21:37:59

Zgłoś nadużycie

jedna rzecz mnie ciekawi

jest pare filmików w internecie jak traki tarczowe waltera tną ale tylko duże kłody, a jak tnie sie wierzchołki na nim, takiego filmiku nie widzialem, przecierz w transporcie drewna nie ma samych odziomków, jak wygląda cięcie kłód o srednicy 18cm? bardzo mnie to ciekawi

tartaczek [32]Odpowiedz na ten wątek2013-11-01 19:47:11

Zgłoś nadużycie