DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich

Mam tartak na południu Polski i sytuacja tutaj jest taka że w nadleśnictwie ...

z którego 30 lat braliśmy drewno świerkowe nie mogliśmy startować a handlarze których tu jest pełno i są bliżej dostali 10 pkt i cały przydział i się teraz z nas śmieją. Po co likwidowali zwyczaj kupiecki u nas w zeszłym roku przez to że zwyczaj był wszyscy byli zadowoleni no i po co te Widełki cenowe jak jak to czysta fikcja a punkty przerobu sprawdzali w zeszłym roku i co odebrali historię jakiemuś handlarzowi NIE

Tartak [1]Odpowiedz na ten komentarz2017-12-14 23:05:26

Zgłoś nadużycie

Kolego tartak u nas tak samo jest blisko siebie przydzielone mam tylko 800m3

Jeżeli się to nie zmieni to w przyszłym roku utrzymia się tartaki które mają swoje auta a wyroby z drewna albo pójdą do góry albo będzie upadłość.

luk [22]Odpowiedz na ten komentarz2017-12-15 08:33:10

Zgłoś nadużycie

opowiem wam coś lepszego...

na temat punktów za geografię otóż przy drugiej dogrywce nie było już w mojej okolicy dęba no to obstawiłem (mam historię na dwie firmy )czerwonego dęba i padło nadl. złoczew na moją firmę dostałem 6 pkt a na tę drugą 5 pkt dodam że obydwie firmy są zlokalizowane w tym samym punkcie przerobu to jest właśnie ciekawostka.

szu [24]Odpowiedz na ten komentarz2017-12-15 08:39:11

Zgłoś nadużycie

KOMUNA WRÓCIŁA

Do czego to doszło aby ktoś za mnie decydował gdzie i w jakim miejscu ja mam kupić drewno. Te zasady nie maja nic wspólnego z wolnym rynkiem. Cierpi cały sektor MŚP a kto zyskuje? Okradziono nas z drewna w białych rękawiczkach! Plują nam w twarz a my udajemy, że deszcz pada.

Korwin [1]Odpowiedz na ten komentarz2017-12-15 17:56:40

Zgłoś nadużycie

ZAGINIĘCIE DREWNA S2A BRZOZA OLSZYNA

Przy okazji tego apelu i dziwnej punktacji która jest nie zrozumiała i pozbawiona logiki. W tym samym nadleśnictwie na s2a 10 pk. na s2b 4 . Jaka odległość ma ty znaczenie po prostu wielka lipa i dowolne traktowanie komercyjne w celu uzyskania wyższych cen.
Drugi rok z rzędu Nadleśnictwa ;Gołdap,Olecko nie wystawiły w portalu drewna brzoza i olszyna s2a , Nadleśnictwo Czerwony Dwór w tym roku nie wystawiło tylko brzozy s2a olszynę już wystawiło w porównaniu do roku ubiegłego. Dyrektor LP ZAPEWNIAŁ NAS W SWOICH PRZEMÓWIENIACH ŻE SZCZEGÓLNIE BĘDZIE DBAŁ O FIRMY TE KTÓRE PRZERABIAJĄ DREWNO I IM SUROWCA NIE ZABRAKNIE. PYTAM GDZIE TEN SUROWIEC SIĘ PODZIAŁ, CZY NIE ABY DOSTAŁA GO SKŁADNICA LASÓW PAŃSTWOWYCH W GIŻYCKU, TYPOWY POŚREDNIK I TO PO BARDZO ATRAKCYJNEJ CENIE. Załaduje do wagonów odpowiednio zarobi a my na to mamy wszyscy się złożyć nabijając ceny na innych aukcjach . Czekamy na oficjalne wyjaśnienia na tym forum.

Zbulwersowany [2]Odpowiedz na ten komentarz2017-12-26 19:53:56

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz