DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich

Pytanie.

Mam pytanie do ubezpieczyciela ,co się stanie jeżeli mam wybudowany dom gdzie dach był zbudowany z nie legalnych materiałów nie spełniających wymogów prawa budowlanego które obowiązuje po roku 2012 lub dom szkieletowy gdzie były wykorzystane również nie zgodne z prawem materiały konstrukcyjne i wszystko jest zabudowane i nie widać z czego to jest , zezwolenie na użytkowanie budynku zostało wydane a w razie wystąpienia kataklizmu w postaci pożaru, huraganu itp i dom lub jego część zostanie uszkodzona lub co gorsze uszkodzeniu ulegną sąsiednie budynki lub osoby . Jak postępuje ubezpieczyciel i czy mam prawo do odszkodowania jeżeli straty mogą wynieść setki tys zł lub nawet więcej . Dodam że jestem laikiem i nie mam żadnej świadomości o wymogach materiałowych i przepisach budowlanych a firma która budowała już nie istnieje oraz nie posiadam faktur na te właśnie materiały .

Adam [92]Odpowiedz na ten komentarz2017-11-30 10:51:44

Zgłoś nadużycie

Limity ubezpieczeń mieszkania

Trzeba jednak zauważyć, że na większość naprawdę wartościowych przedmiotów obowiązują u ubezpieczycieli limity. W razie kradzieży np. biżuterii nie otrzymamy odszkodowania zgodnego z sumą ubezpieczenia ruchomości (nawet jeśli wartość biżuterii wyniesie tyle), lecz kwotę wynoszącą maksymalnie np. 10% tej sumy. Na stronie porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl można znaleźć więcej informacji o takich ograniczeniach.

Katarzyna [1]Odpowiedz na ten komentarz2017-11-30 15:29:56

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz